Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen költségekkel kell...

Milyen költségekkel kell számolni az egyetemen?

Figyelt kérdés

(Proginfóra mennék)

Államira mennék, illetve tudom, hogy a kollégiumot nekem kell fizetnem.

Mi az, ami még költség az egyetemen? És az mekkora (kb)?



2019. jún. 17. 23:01
 1/6 anonim válasza:
70%

Néhány könyv fénymásolása, ez nekem mindig kijött max 3 4 ezerből félévente, de volt, hogy 0 ft volt, mindent le tudtam tölteni. :)

Helyi bérlet, útiköltségek, ezt neked kell tudni, hogy hol laksz és hova mész suliba.

Ha esetleg nem sikerül valamelyik vizsgád a félévben, vagy csak 3. alkalomra, akkor kreditbírságot kell fizetni, a 3. vizsgára vizsgadíjat. Kreditbírság kb 1500ft /kredit, 3. Vizsga kb 3 ezer ft.

Ezen felül enned is kell, de ez is a személyes igényeidtől függ, én hétvégente haza jártam, onnan 1 2 napi főtt ételt vittem vissza magammal, így kb 15 ből kitelt az ennivalóm , bár ez már 5 éve volt.

2019. jún. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Koli mellett étkezés, ingázás az egyetem és a lakóhelyed között, esetleg városon belül is hasznos tud lenni a bérlet. Szórakozás, piperecikkek ha nem tudsz épp otthonról vinni. Ezeket kb-ra se tudom, mert nagyon emberfüggő ki mire mennyit költ.


Ezen felül ami elképzelhető újbóli tárgyfelvétel vagy bukott tárgyért bünti, többszöri vizsgaalkalom, nyilván az az ideális ha minden elsőre megvan és akkor semmit se kell fizetned. Nem minden koliban van lehetőség nyomtatni, viszont gyakran kell vmi órára vagy tanulni ilyenkor ez is lehet plusz ktg, habár heti párszáz ft csak. Koli díjon felül a mosás is ktg ha nem viszed haza hetente a szennyest plusz fixen van netre díj. Nekem ezek ugranak be amikre költenem kellett még.

2019. jún. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kaja, pia, hétköznapi dolgok. Füzetek, ha írsz. Nem muszáj...


Velünk egyszer "megvetettek" egy segédletet, amit vizsgán lehetett (kellett...) használni. Ilyen 2000 Ft körülire gondolj.


Jobban szeretem az e-jegyzeteket. Könyvem sose volt. Illetve magamnak készítettem jegyzetet belőlük.


Infón késgülj fel, hogy sok diás tárgyad lesz, néha a diák angolul is...

2019. jún. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátom végzett idén proginfón és ő vett egy kisebb hordozható laptopot az egyetemre, plusz mondta, hogy náluk volt aki korrepetálásra járt felsőbbévesekhez ami 1-3000ft/ alkalom volt azt hiszem



Ezenkívül ami még nekem ami költség most egyetemen (vidéki)


Bérlet: 3800 ft

Buli: belépő: 8-1200ft+,inni, enni

Programok: mozi: 2000-2500, kajálás (gyorsétterem palacsintázó, pizzázó): 2000-2500

Smink: 5000 de 3 havonta

Higiéniai cuccok(fogkefe, fogkrém, fogselyem, sampon,tusfürdő, hajas cuccok) 3 havonta 3-5000 ft

Jegyzetek, tankönyvek stb ez attól függ ha letöltöd akkor semmi, ha kinyomtatod (én ezt csinálom) az tantárgyfüggő nekem ez kb 10-15000/félév, vagy megveszed

Ezenkívül kellenek tollak, pár füzet

Én az innivalót is veszem: kb 100 ft/nap-> kb 2000/ hónap ha hétvégén hazamész



Amivel még esetleg számolhatsz:

Nassolnivaló

Konditerem

Fodrász

Gyógyszerek

Sebtapasz

Vitaminok

Óvszer(?)


Nekem egy hónapban kb 10 000 megy el programokra, bulikra. Ruhára, sminkre stb kb 3 havonta költök 5-10 000 forintot, nasira és innivalóra kb 5000, így olyan 15-20 000 egy hónap de minden héten van legalább egy programom amire megyek legyen ez buli, mozi, fürdő stb. Ehhez jön még a bérlet ára, az albérlet/koli és a jegyzetek.


De lehet ezt olcsóbban és drágábban is csinálni.

2019. jún. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Ne nyomtass ki semmilyen jegyzetet. Szinte minden elérhető a neten. A sok ezres nyomtatások árán veszel egy tabletet. Én is ezt tettem, kényelmes rajta olvasni, jegyzetelni is arra szoktam. A képernyő bámulása leendő programozóként nem kell hogy gondot jelentsen :)
2019. jún. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Harmadévesként havi 17ezer a koli ezt a szüleim fizetik, heti 10 ezer koltopenz, kaja plusz kb heti 4000, utazásra nem kellett költenem mert autóval vittek és hoztak haza és vissza

Ruhákat, kikapcsolódást stb a szüleim és a barátom fizeti

Mindenkinek más a helyzete és az igényei szerintem itt csak általánosságban tudunk beszélni.

2019. jún. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!