Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvi.hu-n vár még valaki...

Felvi.hu-n vár még valaki felsőfokú oklevél alapján számított pontszámot?

Figyelt kérdés
Van a felsőfokú oklevél rovat, ott elfogadták a beküldött dokumentumot, de míg az első képzési helyen már van pontszámom, a másodiknál viszont még 0 szerepel. Van a felsőfokú tanulmányi eredmények rovat, ott a beküldött dokumentum státusza egyik helyen "feldolgozva", a másik helyen "elutasítva", indoka: "nem szakos követelmény". Valójában nem voltam biztos benne, hogy be kell-e küldeni a felsőfokú tanulmányni eredményeket tartalmazó leckekönyv oldalakat (záróvizsgák, diplomavédés, szigorlatok stb. eredményei vannak benne) és ugye ebből meg a tanulmányi eredményekből lett megállapítva a felsőfokú oklevél érdemjegye. Lehet, hogy elég lett volna csak az oklevelet beküldeni, de úgy látszik, hogy az első helyen nem csináltak ebből problémát, egyszerűen feldolgozták, míg a második helyen elutasították ezt a dokumentumot. (nem az oklevelet, hanem a tanulmányi eredményeket) Ezt a "nem szakos követelményt" úgy kell értelmezni, hogy mivel nem volt követelmény, azaz kb. feleslegesen küldtem be, mert nem az alapján fognak számolni, de ettől függetlenül a felsőfokú oklevelem érdemjegye alapján itt is számolni fogják a pontszámot? A felsőfokú oklevél tartalmaz érdemjegyet, így tudnak pontot számolni, hiszen az első helyen megjelölt intézmény már számított. A felvi.hu oldalon érdeklődtem, de csak annyit írtak, hogy majd meg fog jelenni a pontszámom, de aggaszt, hogy még 0. Volt már más is így?

2019. jún. 18. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem minden intézmény, nem minden szak fogad el minden korábbi oklevelet. Engem speciel meglepett, hogy a diplomám alapján képeztek pontokat, hiszen merőben más szakon szereztem, mint ahova most jelentkeztem. Az indexemet is csak azért töltöttem fel, mert az igazolja, hogy hány állami fionanszírozású félévet használtam el.


De előfordulhat, hogy a 0 pontos eredménynél még várnak valami egyébre (alkalmassági, érettségi eredmény, akármi, ami még feltétele a felvételinek), és amikor maradéktalanul megvan minden, akkor számolnak csak pontot.

2019. jún. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Remélem, hogy semmi sem hiányzik, az oklevelet kérték, amin van érdemjegy, az beküldve, feldolgozott státusz, és a másik helyen már számoltak is belőle pontot. A tanulmányi eredményeket szerintem feleslegesen küldtem be, és csak abban a sorban szerepel, hogy elutasítva. Remélem, egy felesleges dokumentum miatt még tudnak számolni pontszámot. Továbbra is reménykedek, hogy a "nem szakos követelmény" ezt jelenti. Érdekelne, hogy más is van így?
2019. jún. 19. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!