Nappalin vagy levelezon könnyebb elvegezni egy huzosabb egyetemi szakot?

Figyelt kérdés

Nappali mellett az szol,hogy nem kell dolgozni suli mellett (max gyakornokkent) , viszont jobban szamonkerik az anyagot.


Levelezon állítólag könnyebb a tanulás része,mert kevesebb az ora + nem kerik szamon olyan mélyen a dolgokat. Hatranya az,hogy mellette dolgozik az ember 8 órában ami elég faraszto tud lenni. Ezutan pentek-szombat be kell ulni reggeltol estig suliba, így kb szabadideje sincs az embernek.


Szerintetek melyik a könnyebb? Melyiket lehet elvegezni kisebb erofeszitessel?


2019. jún. 19. 09:07
 1/3 anonim ***** válasza:
32%
Nem könnyebb a levelező. Ugyan az a tananyag, csak kevesebb az óraszám, ezért csak ledarálják, megtanulni neked kell. De dolgozni se tudsz mellette, mert péntekenként is van általában, így a rendes 8 órás munka kizárt, de részmunkaidős se nagyon van olyan, ahol minden második péntek szabad. Levelezőt inkább akkor válaszd, ha messze van a suli és nem megoldható a napi ingázás.
2019. jún. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
73%

Én mindenképp a levelezőt választanám, de az én szakomon csak nappali van. Rengeteg semmire sem jó katalógusos tárgyam van, levelezőn sokkal hatékonyabban tudnék tanulni, és még normálisabb életem is lenne, plusz gyakorlatot is szerezhetnék. Így viszont nagy kínlódás után nem fogok tulajdonképpen érteni semmihez.


Levelező mellett sem muszáj 8 órában dolgozni. Annyit dolgozz mellette, amennyit tudsz.

2019. jún. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 EVA800 ***** válasza:
Iskolája valogattja
2020. júl. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!