Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 3-assal főiskolára valaki...

3-assal főiskolára valaki ment már tovább?

Figyelt kérdés
Sziasztok,2 év alatt érettségiztem nem gondolom úgy ,hogy ez mentség ,de nagyban befolyással volt az eredményeimre ,hogy csupán közepes eredményt tudtam elérni, gyors volt a tempó ,sajnos sokszor nem volt tanárunk és ez miatt is biztossan tudtam ,hogy egyetemi szinten nem fogok tudni eredményt produkálni igy megjelöltem a Győri-Széchenyi jogi foszk képzését ,mert a választhatok közül ez volt a legszimpatikusabb .Volt aki közepes eredménnyel bekerült már főiskola,nem egyetemi képzésre? Mire számithatok azzal,hogy csupán "középszerű" eredményeket tudtam elérni? tanul esetleg valaki a fentebb emlitett szakon? Előre is köszönöm a válaszokat és ,hogy végig rágtátok magatokat ezen a terjedelmes szövegen :) ha van esetleg tippetek hogy ilyen eredménnyel mit kezdjek..azon kivűl ,hogy elégetem szivessen fogadom :)

2019. jún. 19. 20:06
 1/6 A kérdező kommentje:
juj azt még elfelejtettem ,hogy az átlagom az elég eltérő az érettségimtol,mert az 4-5. Nem tudom,hogy számit-e esetleg :)
2019. jún. 19. 20:11
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor most foszk, vagy főiskola? Nagyon nem mindegy.
2019. jún. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a kérdésem az volt hogy valaki tanul-e ezen a képzésen illetve hogy volt-e aki bekerült 3-assal főiskolára... :) tisztában vagyok a két fogalom jelentésével ,de mivel ezzel a válasszal sajnos nem lettem elorébb még mindig szivessen várom a tapasztalatokat :)
2019. jún. 19. 21:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A foszk nem főiskola, mivel a jelenlegi rendszerben már minden főiskolai képzés megegyezik az egyetemivel. Egyetemen sokkal nagyobb a tempó és a fejetlenség, így valóban ne használd kifogásnak.


Viszont a foszk képzések általánosságban lazábbak, így nem kell aggódnod, ha készülsz rendesen. Viszont, ha nem érdekel ez a képzés, akkor teljesen felesleges. Válassz olyat, amiben el tudod képzelni magad 30 év

múlva is. Újra is tudsz érettségizni, ha ez szükséges hozzá.

2019. jún. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A középiskola jegyek nem feltétlen egyenesen arányosan mutatják meg, valaki képes-e elvégezni egy egyetemet, foszk-ot vagy bármiféle képzést.

Igaz, én mérnök szakon vagyok a SZE-n, de nagyon sokan kibuknak nyelvvizsgával, emelt érettségikkel együtt.

Mások, akik életrevalóbbak, könnyebben veszik az akadályokat ,de csak 2-essel csúsznak át a vizsgán, ők bent vannak.


Minden a szorgalmon, kitartáson, szerencsén múlik.


Voltak közös tárgyaim jogisokkal, igaz, ők Bsc képzésen vannak, annyira nem mondták vészesnek, mint egy műszaki szakot, ami nagyon durva.

2019. jún. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5-ös, aki jogi vagy más humán szakra jár az BA képzésű, nem BSC🙈 hiszen Ba = bachelor of arts (bölcsészettudományi, gazdaságtud., jogi és igazgatási, művészet, pedagógusi, társadalomtudományi képzés)

Bsc = bachelor of sciences (agrár, informatikai, műszaki, katonai, orvosi, sporttudományi, természettudományi képzés)


Egyébként kérdező én elvégeztem ezt a jogi asszisztens felsőfokú szakképzést a sze-n és már alapképzésre járok igazságügyi igazgatasira

Irj nyugodtan

2019. jún. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!