Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakközép után mehetek tovább...

Szakközép után mehetek tovább tanulni egyetemre vagy főiskolára?

Figyelt kérdés
Sajnos nem úgy alakultak a dolgok ahogy én akartam. Engem egy közgazdasági szakközépre vettek fel, de én plasztikai sebész akarok lenni. Lehetséges,hogy a suli után egy orvosira menjek?

2015. jún. 6. 07:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi akadályozna benne?
2015. jún. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Természetesen.
2015. jún. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
necces. Továbbtanulni mehetsz, orvosira is, de arra készülj fel, hogy az esêlyed az orvosira minimális. Azért ma gimibe bejutni nem kunszt, nrked nem jött össze, nem tudom, képes vagy-e kémia (fizika) és biosz emeltre úgy, hogy a suliban ilyen órád nem lesz...
2015. jún. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Válthatsz iskolát, nem kell azt kijárni, ahova felvettek. Megkeresed a kiválasztott gimnázium igazgatóját és megkérdezed, hogy fel tud-e venni. Gimnáziumban nagyobb esélyed van fizikára, kémiára, biológiára készülni, mint egy közgáz szakközépben, ahol kemény szakmai tárgyakra kell az idődet és energiádat pocsékolni. Egyáltalán minek írtad azt be? Szülői nyomás: "Legyen egy szakmád, fiam"?
2015. jún. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2015. jún. 6. 10:13
 6/11 anonim ***** válasza:
Bár én nem orvosira járok, de azt mondom, hogy a középiskola nem annyira számít a továbbtanulásban. Főleg rajtad áll: tanuld a biológiát, kémiát (esetleg fizikát, de inkább az első kettő ajánlott), valamint egy idegen nyelvet a nyelvvizsgához.
2015. jún. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy belekérdezek... de manapság már a szakközépben nincsen kémia, fizika illetve biosz oktatás?

Nekem még volt mindhárom, utóbbiból van érettségim is. :)

2015. jún. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 van mind a három szerencsére
2015. jún. 7. 08:59
 9/11 anonim ***** válasza:
hány évig ês milyen óraszámban??? Ne táplálj hiú reményeket, a kg szakközép nem fog felkészíteni az emeltekre az orvosihoz.
2015. jún. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Elég kevés óraszámban. Gondolkodtam azon, hogy járok majd külön óra egy biosz tanárhoz
2015. jún. 8. 05:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!