Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodásra elég...

Nemzetközi gazdálkodásra elég lehet ennyi pont?

Figyelt kérdés

Idén 420 az állami előzetes ponthatár, nekem 430 van.

Jelentkezéseim:

1.BCE

2.BME

3.BGE


Nagyon izgulok, mert két-három éve még 460 pont volt ugyanitt az állami:D

Tudom, hogy sok faktora van a végleges ponthatároknak,

de kíváncsi vagyok, van-e itt más is, aki erre pályázik, esetleg kétségei vannak, illetve mit gondoltok, hogy fog idén alakulni, elég lesz-e a 430? (Corvinusról már lemondtam)



2019. jún. 20. 09:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Corvinusra biztosan nem, de BGE-re kb 100 % , hogy elég lesz. :) a BME meg lehet h igen, lehet h nem.
2019. jún. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
NEkem 435 pontom lett, remélem elég lesz...BCE és BME ez a sorrendem nekem is:)
2019. jún. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
1 es szerinted a corvinusra mennyi lesz eleg?
2019. jún. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
460 felett tippelnek, a felsooktatasi felvételi és a corvinus átalakítása olyanokat is ösztönözhet a jelentkezésre, akik alapesetben (pl tavaly) nem jelentkeztek. a ponthatár akkor 458 volt, most extra korulmenyek vannak.
2019. jún. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Vagyis ugy erted hogy iden a sokkal tobb jelentkezo miatt meg magasabbra megy a ponthatar?
2019. jún. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ srácok!

Elmondom én mit tudok, aztán javítsatok ki, ha tévedek:


Idén a BCE 60-40 arányról 40-60ra csökkentette az ösztöndíjasok számát az önköltségesek javára, ez azt jelenti, hogy a férőhelyek egyharmada kiesik. Na már most, mivel a corvinuson eddig se volt baj a helyek feltöltésével, és idén 112ezren jelentkeztek felsőoktatára, simán megtörténhet, hogy akár 470 felett is lesz a ponthatár, mint pár éve, amikor még ugye államis volt az egyetem. Ezt megerősíti az idén könnyű humán érettségik, amivel sokan mennek közgázra, talán ellensúlyozhatja a nehéz matek.


Ezen felül aki a BCE-től kiesik, az feltehetőleg a BME-be kerül tovább, és mivel idén nagy a szórás az előbbiből, lehet rá esély, hogy az utóbbiba is megnő a ponthatár. Ezt azért nem merem biztosan kijelenteni (ahogy a többit se:D), mert még sosem volt rá példa, hogy NG 420 pontnál húzódott volna előzetesre. Tavaly a BME-re fel tudták tölteni az államisokat, tehát elég volt 440 a bejutáshoz, ezért reménykedem, hogy hátha idén se ugrik túl nagyot.


A BGE-re meg remélem, tényleg elég lesz, azért ott is van pár szak (psz) ami emelkedni szokott, de NG-n még nem volt ilyen, ha jól emlékszem.

2019. jún. 25. 09:07
 7/16 anonim válasza:
Én BGE nyílt napon voltam, és mondták, hogy azért vitték le (az állam) 420-ra a ponthatárt, mert munkaerōhiány van. Tavaly pl. állításuk szerint, BGE KKK NG szakra csak 2db hallgatót tudtak felvenni 440-es ponthatárral. Szóval szerintem a BGE-re biztos, hogy elég lesz a pontod.
2019. jún. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Kerdezo honnan tudod hogy 40-60 szazalek az allamis koltseges aranya?
2019. jún. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

[link]


,,Az állami ösztöndíjas képzés helyett ugyan létrehoznak egy Corvinus-ösztöndíjat, ám a cél az, hogy a fizetős hallgatók nagyobb arányban, legalább 60 százalékban legyenek jelen az egyetemen (a jelenlegi helyzet egyébként épp ennek a fordítottja: ma 60 százalék az állami ösztöndíjas, 40 százalék az önköltséges hallgatók aránya)."

2019. jún. 25. 12:22
 10/16 anonim ***** válasza:
Á igy mar ertheto.De ez mar iden is igy lesz?
2019. jún. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!