Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén érettségizek, az SZTE...

Idén érettségizek, az SZTE ÁOK-t jelöltem meg, másodikként az SZTE TTIK biológiát. Kémia emelt írásbelim 55 pont, biológia emelt 90 lett. Ha nem vennének fel orvosira, milyen elhelyezkedési lehetőségeim lennének a biológiával, ha PhD-ig jutnék?

Figyelt kérdés
Egyáltalán bekerülnék így az alapszakra, hogy csak második helyen jelöltem? ( A kémiát a szóbelivel szerintem minimum 60-ig feltornáztam. )agyon érdekel a természetvédelem, a magyarországi növény és állattársulások egyensúlyának fenntartása. Szívesen járnék ki terepre mintákat venni, adatokat gyűjteni és azok alapján az állapotokra következtetni. El tudnék helyezkedni valami ilyen szakirányú MSc-vel vagy PhD-vel valamilyen természetvédelmi szervezetnél? Hogy működik ez? Milyen lehetőségeim lennének? Meg tudnék élni olyan szinten, hogy ne kelljen napról napra élnem?

2019. jún. 19. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

140-180 nettóra számíts ezen a területen és nagyon nehéz megpróbáltatásokra mikorra lesz állásod.


Ilyen területen MSc végzett lány ismerősöm, 31 éves már. Külföldön is volt önkéntes is... 2-3 nyelvet is beszél.


Többször láttam már Facebookra kiírni, hogy "Munkát keresek ezzel a diplomával, környezetvédelmi területen"


Itthon nem éri meg...

2019. jún. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kell temetned az orvosit sem még. A 90% feletti biosz emelt nagyon jó, és azt írod, a kémia is meglesz azért 60%. A többi pontodat persze nem tudom, de ha az érettségi összátlagod sem rossz, akkor simán bent lehetsz.
2019. jún. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se temesd még az orvosit, ha jók a közepszintű érettségik és a jegyeid, simán meglehet még. Bioszra is felvennének, ha ide nem sikerülne, függetlenül attól, hogy másodiknak jelölted. Viszont én azt nem értem, hogy hogy ennyire két különböző területet írtál. Mivel a biológusok sem mind természetvédelemmel, növényekkel, állatokkal foglalkoznak, sőt a nagy részük nem.A bsc-s tárgyak egy része tényleg ezeket tárgyalja, de msc-n már specializálódik az ember, így ott már nem kell mindent tanulni. Azok akik végigcsinálják min. az 5 év egyetemet esetleg phd-t nagyrészt élettanos(pl. neurobiológiás) vagy valamilyen molekuláris biológia irányba mennek el(pl. tumorbiológia, dns károsodás, autofágia,stb. rengeteg területet fel lehetne még sorolni). Kevesebben növénybiológusnak mennek, főleg az élelmiszerbiológiai kutatások kapcsán ennek is van jövője. Viszont az ökológia, természetvédelem itthon nem túl kifizetődő, kevés álláshely is van és rosszul is fizetnek.

Visszatérve arra a két területre írtál, nem érdekelne valami orvosbiológiához közelebbi kutatási terület? Ezekből itthon is ha tényleg jó vagy meg lehet élni, viszont ezt is és bármilyen más biológia szakirányt én akkor javasolnék, ha tényleg elég elhivatott vagy ebben.

Gondolom nem véletlen, hogy elsőnek orvosit jelöltél. Egyébként ha véletlenül nem vennének fel nem ciki kihagyni egy évet és javítani a kémián. Egy év semmi ahhoz képest, hogy egy életen át mivel fogsz foglalkozni.

Remélem tudtam segíteni, sok sikert neked!

2019. jún. 22. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvosi volt a cél elsősorban, akkor miért nem jelölted meg a többit is? Nem kötekedek, csak kíváncsi vagyok :) Vagy a távolság miatt csak Szeged jött szóba? Egyébként a TTK nem egy rossz szak, legalábbis én a debrecenit ismerem, nem a szegedit. De a kémia részére szerintem érdemesebb menni, jobban el lehet helyezkedni, sőt.
2019. jún. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Időközben nagyon sokat gondolkoztam, hogy mi is az, amit igazán csinálni szeretnék. A természetvédelmen egyébként a klímaváltozás súlyosbodása miatt gondolkoztam el, de arra jutottam, hogy végülis karriert nem szeretnék csinálni belőle. Orvosira nem azért jelentkeztem igazából, hogy majd embereket gyógyíthassak, hanem inkább kutatói irányba szerettem volna tovább haladni, ugyanis hatalmas szenvedélyem a molekuláris biológia is, nagyon érdekel például az öregedés folyamata a sejten belül. Ekkor jutott eszembe, hogy az alapszak elvégzése után specializálódhatnék pontosan erre a szakterületre, és kutatásokat folytathatnék, akár külföldön is, nagyon boldog és motivált is lettem ettől a gondolattól.
2019. jún. 24. 00:00
 6/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk mint említettem, tartok tőle egy kissé hogy egyáltalán bekerülök-e, mivel a tavalyi alig több mint 60 főhöz képest idén 457-en jelölték meg a szakot, és 200 fő az egyetem kapacitása. A közepeim egyébként nem sikerültek jól, pont ezért is vetettem el az orvosit
2019. jún. 24. 00:05
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érdekel a klinikum, akkor szerintem sokkal egyszerűbb biológus, bionikus esetleg biométnök szakról menni, mint orvosiról.


Az a baj, orvosin minimális időd lesz a témádra. Nálunk nem igazán váltak be az orvostanhallgatók. Nagyon kevés időt tudnak a laborban tölteni, vizsgaidőszakban meg Xanaxon meg Modafinilen vagy komolyabb cuccokon élnek :D Hírüket sem látni.


Kb a 3 év alatt 20 TDK diákból volt 3-4 orvostanhagató, és egyik sem volt alkalmas komoly munkára. Hiába voltak okosak, ha idejük nem volt. Persze utána lehet... csak többet érsz vele, ha már BSc végén, MSc alatt végig komoly időt tölthetsz a laborban kísérletezéssel és adatelemzéssel, majd publikációval.

2019. jún. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 Annyira magamra ismertem ebből a leírásból 😂
2019. jún. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Végül kedves kérdező, hogyan sikerültek? :)
2019. jún. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!