Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy gyorstalpaló tanfolyam,...

Kpe kérdése:

Egy gyorstalpaló tanfolyam, ami 4-6 hónapos szakmai tanfolyam, el lehet vele helyezkedni?

Figyelt kérdés

Láttam valamennyi szakképző iskolánál,ahol piacképes szakmákat oktatnak, gondolok itt a hiányszakmákra,hogy 4-6 hónap alatt képezik ki az embereket el többszázezer forintért. Úgy tudom,hogy egy szakmához legalább 2 év kell,hogy elegendő rutinja legyen az embernek. Fél év alatt nem hiszem,hogy eleget tanul az ember,max az alapokat. Pedig ennél több időre van szükség,hogy mindent megtanuljon,ami a munkához kell. Hogy lehet ezekkel elhelyezkedni? Gondolom,nem a papírt nézik,hanem hogy mennyire értesz,ahhoz amit tanultál.

És hogy egy példát is említsek,a mátrix oktatási központ,ami pest mellett debrecenben,kecskeméten is oktat. Vannak még ilyen iskolák,amik felnőtteknek oktatnak,mint ez előbb említett,vagy ezek mind gyorstalpalósak?



2019. jún. 20. 09:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Biztos üzlet a "papírgyártás". A munkaadók pontosan tudják, mennyit érnek ezek a "tanfolyamok", ezért nem könnyű az elhelyezkedés, kivéve, ha nagy a hiány az adott szakemberből.
2019. jún. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Esetleg a duális képzés a megoldás,ami úgy nézne ki,hogy a szakképző iskola szerződésben van valamennyi céggel,ahol a gyakorlat megszerezhető,oda a a vizsga után mehet dolgozni főállásba. Ezt a képzést az egyetemeknél olvastam,nem tudom,hogy a szakmunkás képzéseknél is van ilyen?
2019. jún. 20. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!