Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2 éves vagy 9 hónapos képzés?

2 éves vagy 9 hónapos képzés?

Figyelt kérdés

Szeretnék felnőttképzésre jelentkezni. Szeptembertől indul a városunkban ugyanaz a képzés, ugyanazzal az OKJ számmal, csak az egyik 2 éves, a másik 9 hónapos.

Nem tudom eldönteni, melyikre menjek.

Ti melyikre jelentkeznétek, és miért?


2019. jún. 20. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem itt az lesz a különbség, hogy a két éves az nappali iskolai rendszerű képzés, tehát úgy lesz az oktatás mintha rendesen iskolába járnál.

A 9 hónapos pedig az intenzív képzés amikor hétvégente 8-16 között fog tartani az oktatás.

Ha ugyanaz a tematika, ugyanannyiba kerül, meg minden akkor lényegében arra menj amelyiket úgy érzed végig tudod csinálni. Két év minden hétköznap pár óra suli, vagy kilenc hónap szombatok, esetleg péntek-szombatok nélkül.

Én mondjuk beáldoznám a hétvégéimet mert hamarabb túl lennék rajta és hamarabb lenne meg a papír, de ez én vagyok.

2019. jún. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a rövidebb néha kevesebb.


Pont véletlenül egy ismerősömmel "együtt" voltunk ilyen képzésen.


Nekem 2 eves volt, a 2. évem kezdtem, mikor haverom egy másik iskolában a 10 hónapos, hétvégést.


Folyton tőlem kérdezett mindent, meg odaadtam neki a jegyzeteim mert egyszerűen nekik semmit nem tanítottak meg normálisan.

Szakmai gyakorlat: becsülettel, napi 8 órát ledolgoztuk.

Ők bementek, mondták nekik h nem érnek rá most Pátyolni őket, jelenlétit aláírták, fél óra múlva mentek haza.

Sok buta, abba bele se gondol hogy ezzel semmit nem tanulnak, csak örülnek, hogy hazamehetnek.. Mint a gyerekek...


Év végén én is levizsgáztam, haverom is.

Nálunk 2 ember kivételével mindenki átment.

Náluk rajta kívül még 3-an mentek át...


1 helyen dolgoztunk egy ideig, hát, volt elmaradása a jegyzetek, segítségek ellenére is.

Sokszor én segítettem neki meg csináltam meg a munkáját.

Ég és föld a két képzés... :(

2019. jún. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elvileg mindkét képzés pénteki-szombati napokon zajlik. Nagy dilemmában vagyok, mert mindkét képzésnek látom az előnyeit és hátrányait is..

2019. jún. 21. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!