Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 45 éves pályakezdő pedagógus....

45 éves pályakezdő pedagógus. Érdemes belevágni, ha minimum ennyi idős leszek, mire végzek?

Figyelt kérdés
Valamilyen tanári vagy tanítói hivatást szívesen választanék, de minimum négy év, a választott szaktól függően. Érdemes karrierváltáson gondolkodni ennyi idősen? Jó, ha egy kezdő tanító vagy általános iskolai tanár már nem fiatal, azaz nem huszonéves, hanem inkább a negyvenes éveinek a közepén-végén jár? Jobban elfogadnának a gyerekek? Esetleg a korom miatt már kevésbé lennék kedvelt és menő a gyerekek körében? Ennyi idősen fizikailag és mentálisan könnyen lehet boldogulni a gyermekekkel, főleg kezdőként? Elfogadnának a pedagógus társak vagy ufóként néznének rám, hogy ez ennyi idősen hogy került ide? Még kb. 20 évig gyakorolhatnám ezt a hivatást jobb esetben, tehát ilyen szempontból érdemes lenne, én úgy gondolom, de van bennem kétség.

2019. jún. 21. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Diákként tudok nyilatkozni.

Szerintem amilyen hiány van tanárokból, a leendő kollégáid örülni fognak, hogy kicsit kevesebb dolguk lesz. (Mert átveszel pár osztályt.)

Nálunk volt, hogy 50+ éves tanár jött hozzánk, senki nem kérdezte (az igazgatót leszámítva ugye) hogy mit csinált előtte, lényegtelen is volt.

A gyerekek pedig nem a korodat, hanem a személyiségedet és a módszereidet fogják nézni. Ha azt veszem, volt 60 körüli tanárunk akit imádtunk mert kedves volt és jól tanított, meg volt frissen végzett, 24 éves lány akit utáltunk a rikácsoló hangja meg a hülyeségei miatt.

Ha csak a korod állítana meg, nos, ne tegye. :) Sok sikert!

2019. jún. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pedagógus vagyok, sok olyan kollégám van, aki a pedagógus diploma megszerzése után egy napot nem dolgozott iskolában, hanem csak a negyvenes éveiben ment el tanítani, illetve sokan vannak/vagyunk, akik hosszú éveken, akár évtizedeken át dolgoztunk más területen, versenyszférában és úgy tértünk vissza. Egyáltalán nem lenne kirívó a helyzeted!


Az, hogy a gyerekek mennyire fogadnak el, egyáltalán nem a korodon múlik, sokkal inkább a személyiségeden.

2019. jún. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem érdemes, mert a pedagógus életpálya modell miatt csak akkora fizetést fogsz kapni, mint egy 22 éves pályakezdő, és nyugdíjra se fog feljebb emelkedni mint egy 40 évesnek. A nyugdíjad meg jelentősen kevesebb lesz, mint pályatársaidnak.


Olyan kirívó esetet ismerek személyesen, hogy ismerősöm elvégezte a Képzőt (vizuális kommunikáció azaz rajztanári szakon), de utána elment a reklámszakmába dolgozni. 35 évesen, GYES után gondolta, hogy elmenne tanítani gyerekezés mellett gimnáziumba. Addigra már olyan szakmai múltja volt, hogy nemzetközi cégeknek meg multiknak dolgozott grafikusként, saját cége volt stb. Na hát mondták, hogy azta meg tyű, de csak a hivatalos kezdő fizetést tudják neki adni, hiába ilyen nagymenő. Úgyhogy maradt a reklámszakmában.

2019. júl. 31. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Nem érdemes, mert a pedagógus életpálya modell miatt csak akkora fizetést fogsz kapni, mint egy 22 éves pályakezdő"


Ez már változott. A fizetési osztályba beszámítják a nem pedagógus pályán eltöltött éveket is. Csak az életpályába nem, ami azt jelenti, hogy később ugorhat ped2-be (minősítési eljárás után). X év (bármilyen) szakmai tapasztalat után rögtön ped1-be ugrik, nem gyakornokiba és beszámítják a munkában töltött éveket.

2019. júl. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
# 3: Az mondjuk tény, hogy a pedagógus bértábla egyáltalán nem veszi figyelembe, hogy ki mennyire "nagymenő", csak a végzettség és az évek számítanak. Szóval lehet, hogy így is kevesellte, de attól még ez nem pályakezdő bér. Én is nemrég tértem vissza a pályára, 12 év munkaviszonyt beszámítottak a fizetési kategória megállapításánál úgy, hogy abból csak 1 évet tanítottam közoktatásban.
2019. júl. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!