Ha meghaladom jocskan a kozponti ponthatart akkor ha nem is allamira de koltsegesre legalabb felvesznek ugye?

Figyelt kérdés
Vagy a koltseges ponthatarnak nincs koze az allam altal megszabott kozponti allami ponthatarhoz.Mert sok helyen lattam hogy ezek az elore meghatarozott ponthatarok feljebb mentek,de akkor ha efolott vagyok es ha meg feljebb is megy onkoltsegesre azert bejutok,nem?

2019. jún. 21. 15:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A központi ponthatár az állami képzére vonatkozik. Az önköltségesre csak a minimum ponthatár-280- érvényes.
2019. jún. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez nem egészen igy van, mert az önköltséges ponthatárát is feljebb viheti az egyetem mint 280. Az csak az a pont, ami alatt SEMMIFÉLEKÉPPEN nem lehet felsőoktatásba felvenni valakit.
2019. jún. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!