Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A minimum ponthatárt akkor is...

A minimum ponthatárt akkor is figyelembe veszik hogy ha valaki duplázással akar bekerülni?

Figyelt kérdés

Gimis koromban nem igazán érdekelt az iskola meg az érettségi. De aztán kaptam egy "kis" motivációt és belevágtam az emelt biosz + kémiába. A bioszt már megcsináltam, a kémiát októberre tervezem. Számít ilyen esetben is a min.ponthatár és újra kell éretségiznem meg valamiből hogy meglegyen vagy duplázásnál nem nézik? A volt osztályfőnökömtől kérdeztem de sajnos nem tudott választ adni.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 19. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A minimum ponthatár az minimum ponthatár. Mindegy hogyan számolják a pontot. Azaz: meg kell lennie.
2019. máj. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

A minimum ponthatárt nem a középiskolás eredmények határozzák meg.

Pl. ha te nem érted el anno a 280-at a közepekkel, de most emeltezel és duplázol, akkor a régebben írt közepek már nem fognak számítani.

Pl. Írsz egy 85% bioszt és egy 90% kémiát, akkor Duplázós számolással 2*(90+85)+100 pont

Ez pedig már jóval a minimum ponthatár felett van.

Az érettségi javításnak pont ez a lényege, hogy mindenki kaphat egy új lehetőséget, hogy bekerüljön. :)

2019. máj. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
ANNYIT tennék hozzá, ha a szakon a kémia vagy biosz. közül 1-et emelten kell teljesíteni, akkor arra nem jár a plusz 50 pont.
2019. máj. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Ez nem így van. Kicsit nézz utána.

Hanem pont fordítva.


A felsőfokú nyelvvizsgáért 40 pont, az emelt szintű érettségiért pedig 50 pont jár. De az emelt érettségiért csak abban az esetben kaptok többletpontot, ha az adott szakon az adott tantárgy kötelező vagy szabadon választható. Biológia szakra például az angol nem választható tantárgy, így az emelt érettségiért nem járna többletpont.

2019. máj. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!