Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a két szak között a különbs...

Mi a két szak között a különbség? Miért jelentkeznek a második szakra (BME-VIK mérnökinfo) többen?

Figyelt kérdés

Szóval, az ELTE-IK programtervező informatikus VAGY a BME-VIK mérnökinformatikus szak?

Van esetleg olyan, aki járt valamelyik szakra, és van róla saját véleménye? Szívesen venném :)



2019. jún. 22. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

Rengetegen feltették már PONT ugyanezt a kérdést...

Ha informatikai szakra szeretnél menni, javaslom a google (vagy akár ezen oldal) keresőjének a használát.

2019. jún. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
A mérnökinfó az hardver téren erősebb, a programtervező pedig szoftveresen.
2019. jún. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

A mérnökinfoval több irányba is elmehetsz dolgozni. Míg a programtervező informatikus szoftveres részt tanul erősen, addig a mérnökinfos nem olyan erősen, de tanulja a szoftveres részt és mellé még tanul hardvert is.

Így több a lehetőség, és azért egy cég is szereti, ha sok mindent tud az alkalmazottja.

2019. jún. 28. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mérnökinfóról könnyebb pl villamosmérnökire menni, de olyat is ismerek, aki mérnökinfósként gyakorlatilag villamosmérnökként dolgozik.


Amúgy igazából tökmindegy mire mész, mert tőled függ nagyrészt mivel akarsz foglalkozni. Kevesen nézik pontosan milyen diplomád van. Én ugyan nem infós vagyok, de otthon kellett képeznem magam, mert az egyetemen tanultak kevésnek bizonyultak. (Pontosabban sok minden haszontalan a gyakorlatban, amit ott tanultunk...)

2019. jún. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

#2 reflektálva


Az ELTE-n nem igen beszélnek, tanítanak az informatika hardveres részéről, szóval ha valami ahhoz kapcsolodó terültet képzelsz el a BME jobb választás.


Más megközelítéssel: az ELTE-n valamennyivel több a matek, cserébe a BME-n egy év fizika van. Az ELTE-n kicsit lassabban haladnak, de kb a tananyag 90%-a megegyezik.


Én a BME-re járok nem bántam meg. A gimihez képest igen éles váltás, lehetsz bármilyen penge kénytelen leszel tanulni. Van akinél ez csak 1-2 tantárgy, de az igen ritka.

2019. júl. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!