Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Okj-s képzésre jelentkezéskor...

Okj-s képzésre jelentkezéskor számít az érettségin elért eredmény?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy ha egyetemre jelentkezik a tanuló, akkor van ponthatár, hogy pl. általános orvosi kar 460 pont. Ilyen van okj-s képzések esetében is?


Májusban fogok érettségizni (2020) és fogtechnikusira szeretnék majd menni. Csak nem tudom, hogy figyelembe veszik e a jegyeket, ha mondjuk kettes-hármas a bizonyítvány...


Illetve, ha már itt tartunk, tudnátok picit mesélni az okj-s képzéseket érintő jogszabály változásokról, amik állítólag pont jövőre lépnek érvénybe? Picit aggósztó a helyzet a hallottak alapján.


Köszi!



2019. jún. 23. 16:30
 1/4 anonim válasza:
Okj-s képzés nem számít a bizonyítvány.Csak az számít,hogy legyen érettségid.
2019. jún. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem szokták

nézni

2019. júl. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagyis a jegyeket

nem szokták

2019. júl. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Úgy tudom, hogy fizetős OKJ-s képzés esetében nem veszik figyelembe. Ott igazából az a lényeg nekik, hogy kifizesd a tanfolyam díját.

Államilag támogatott OKJ képzésnél előfordulhat, hogy megnézik. Pl. ha egy adott szakra túljelentkezés van, akkor az érettségi eredmény alapján döntik el, hogy kit veszenek fel. De persze ez nem biztos, hogy minden képzésnél így van. Én tavaly jelentkeztem perioperatív asszisztensire Szegedre és ott ez a rendszer.

2019. júl. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!