Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Támogatnátok, hogy az orvosin...

Támogatnátok, hogy az orvosin legyen a jelentkezéskor pályaalkalmassági elbeszélgetés?

Figyelt kérdés
Ilyen már van pl. az osztatlan tanárikon vagy az NKE szakjain.

2019. jún. 15. 15:42
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
77%
Igen, jól jönne.
2019. jún. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
19%
Szerinted miért lenne szükséges? Az osztatlan tanárikon is annyit ér, hogy ugyanúgy kerülnek ki alkalmatlan tanárok, akik pl. nem elég kompetensek a területükön, nem tudnak bánni a diákokkal, nem tudnak tanítani, elavult módszerekkel dolgoznak, nincsen igényük a tanulásra és fejlődésre, utálják a gyerekeket és sokakban bugyog az "engem is megszivattak, most vissza is adom" elv. Szóval szerintem ez itt annyira nem hatékony és nem vagyok benne biztos, hogy ez orvosin másképpen működne. Ha valaki be akar jutni, akkor képes összehazudni akármit. Az orvosi pedig azért nem egy könnyű, gyors képzés, szerintem akárki nem is csinálja végig. Ettől függetlenül persze, ez nem egy rossz dolog vagy a motivációs levél sem egy rossz dolog, ezek mind hasznosak, tanulhat és tapasztalhat belőle a diák, de nem tudom, hogy ez a képzés szempontjából miért lenne hasznos. Főleg egy olyan területen, ahol eleve nagy szükség van utánpótlásra.
2019. jún. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
82%
Nem hiszem, hogy egy rövid beszélgetés során ki lehetne szűrni, hogy ki az, aki alkalmas a pályára, és ki az, aki nem.
2019. jún. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
17%
Nem. Minek?
2019. jún. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem egy 18 éves gyerek teljesen másképp látja az orvosi pályát, mint egy orvostanhallgató vagy egy végzett orvos, hacsak nem orvos az egész családja (ami azért elég ritka még egy orvosi egyetemen is). Mindenki ugyanazt tudná elmondani egy ilyen elbeszélgetésen:

"-Miért szeretne orvos lenni?

-Azért, mert szeretnék segíteni az embereken és érdekel az emberi test működése."

Én harmadéves vagyok, de már most is nyilvánvaló számomra, hogy mennyire irreálisan láttam az egyetemet és az egész orvosi pályát, mikor felvettek.

Aki nem idevaló, azoknak a többsége úgyis lemorzsolódik előbb vagy utóbb, mert a vizsgák 99%-a szóbeli és az átmenő osztályzathoz azért a puszta tudáson kívül a megfelelő stílus, megjelenés, előadásmód is szükséges.

2019. jún. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
15%
Persze, szívassuk már ezzel is az orvosira jelentkezőket. Nem elég a minimum 3,0 súlyozott átlag(szeptembertől)...
2019. jún. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
78%
Hát szerintem nem hülyeség. UK-ban is így van. Amit én még szeretnék, az a külön felvételi is, mint ami régen volt. A jelenlegi emelt biosz- és kémia-/fizikaérettségi szerintem nem megfelelő szűrés.
2019. jún. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
17%
Utolsó: Miért, szerinted a régi felvételi milyen volt? Azt hiszed, csak embertant kérdeztek? Hát a nagy fenét. Ugyanúgy benne volt az egész biosz meg kémia anyag...semmivel sem lehetett könnyebb, mint most az emelt.
2019. jún. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
35%
Igaz, nem tudhatom. Én csak következtettem arra, hogy növénytant meg evolúciót nem kérdeznek orvosi egyetemre jelentkezéskor.
2019. jún. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
0%

Én annyit változtatnék, hogy aki Orvosira akar menni annak másképp legyen a Biológia érettségi. Minden orvosis hallgató így van vele.


A Biológia érettségit két részre kéne venni: Állat/Növénytan és Embertan. Aki orvosira jelentkezik annak elég az embertan. Felesleges a növény és állattan (Ha nem állatorvosira mész), mert egyetlen egy rész sem fog belőle kelleni. És az érettségin a legtöbb rész az állat és növénytanból van. Persze mindig van embertan is, de sokkal kevesebb feladat.


A fizikát meg nem fogadnám el. A kémia jobban kell. Fizika az teljesen más részű.

2019. jún. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!