Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes erdőmérnöknek, agrármé...

Érdemes erdőmérnöknek, agrármérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés
Állatorvosin gondolkodok még, de kérdéses, hogy azt el tudnám-e egyáltalán vállalható eredménnyel végezni, tehát kellene alternatíva, ez a 2 szak jött még szóba mint szivemhez közel álló opció, más nincs. Földem, kiváltságos pozícióban lévő rokonom, illetve sok pénzem nincs.

2019. jún. 26. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mondom ezt agrármérnökként, ha nincs földed, családi vállalkozásod, hátszeled az állami szektorban felejtsd el. Inkább legyél valamilyen szerelő . Középszerű dögunalmas irodai munkákat tudnál max. elvállalni , mint én...
2019. jún. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ!
2019. jún. 27. 08:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Földünk van gazdálkodunk - és sajnos egyet kell értsek az első hozzászólóval. Egyre inkább az látszik, hogy ebbe bele kell születni/nőni. De ha pl jó vagy kémiából, bioszból és van némi kereskedelmi vénád, növényvédőszeres és egyéb mg-i kereskedő cégeknél el lehet helyezkedni. Ha jó vagy nyelvből és megtanulod a szakmai nyelvet, akkor azzal is lehet keresnivalód. Falugazdász/agrárkamara is lehetséges irány- de ezek full rodai, adminisztratív munkák és nem egyszerű semmilyen szempontból... Műszaki vonalon ( gépészmérnök) nagyon nagy a szakemberhiány, de az nem a biosz-kémia vonal. Az erdőmérnökre nem tudok mit mondani. Bécsben ezen a szakon tanul az egyik ismerősünk, Ausztriában azért jobbak ezzel a végzettsggel a lehetőségek. azt döntsd el, milyen életet szeretnél: négy fal közt, irodai munkát vagy inkább kinn a szabadban, jövős-menőset? Saját vállalkozást szeretnél vagy inkább alkalmazottként dolgoznál? Biosz-kémiával mehetsz pedagógusnak is, ezen a vonalon is elég nagy hiány van. Ott van még esetleg a sima biológia szak, ha esetleg a kutatás érdekelne. Illetve még egy tippem van: ne agrárra menj, hanem kertészetire. Akár gyümölcs, akár dísznövény. Egyre többen szánnak nem kevés pénzt a saját kertjükre csak éppen szakember alig van aki gondozná, metszené, rendbentartaná helyettük. Ha ilyen helyen laksz - pl Balaton környéke, szerintem ez is egy jó lehetőség.
2019. jún. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon informatív volt az utolsó válasz is, neked is nagyon köszönöm. A tipikus irodai munkás környezet nagyon elveszi az életkedvem, ezért nem is gondolkodtam a mostanában menő szakokon. Illetve BP-re sem szívesen költöznék. Amúgy igen, pont nem messze lakok a Balatontól. A kertészmérnökis tipp tetszik. Nyelvek jól mennek. Meglátom még, természetesen marad az állatorvosi mint A terv, de nagyon köszi a válaszokat!
2019. jún. 27. 11:14
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok én dolgoztam mg. kereskedő cégeknél is, cégautó , kiállítások stb. de mindenhol folyamatos volt a nyomás, hogy miért nem vesznek többet, semmi nem volt sehol sem elég , hosszútávon nem működik ez .
2019. jún. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mésodik válaszoló vagyok - előző -5ösnek: igen, sajnos ez egy ilyen világ lett. Az input anyagokat multicégek biztosítják és ők nyilván a bevételből élnek - sokszor bármi áron. Nagyon nehéz megtalálni a korrekt cégeket korrekt üzletkötővel, akik nem áldozzák fel a hosszútávú üzleti kapcsolatot csak azért, hogy bármit eladjanak.


A kérdezőnek: ha tetszik a kertészeti vonal próbálj a környékeden keresni kertészeti céget, faiskolát és elmenni hozzájuk nyári munkára. Aztán ha ez nem veszi el a kedved :), akkor feküdj rá a biosz-kémiára. NEm is feltétlenül a felvételi miatt, mert a ertészetin is elég alacsonyak a pontszámok, hanem mert az egyetemen sokkal-sokkal könnyebb dolgod lesz ha már most emelten tanulod mindkettőt. Ettől az érettségit csinálhatod közepen, de mindenképpen érdemes az emeltre bejárni. Nagyon sok sikert az érettségihez/felvételihez, ha eszedbe jut írj majd néha, mi van Veled!!!

2019. jún. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!