Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BCE pénzügy és számvitel vagy...

BCE pénzügy és számvitel vagy ELTE jogász szak?

Figyelt kérdés

Mindkét szakra felvennének állami ösztöndíjas helyre.

Még embert nem hallottam pozitívan nyilatkozni az ELTE ÁJK-ról, ennek ellenére jelenleg ez van az első helyen.

Megérné-e változtatni a sorrenden?



2019. jún. 26. 18:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
36%
Én nem sok értelmét látnom, lehet szakosodni jognál is, ha a penzügyi jog érdekel csinálhatsz szakjogászit, de a két diploma együtt szerintem nem működik annyira jol, ha azt nézem mennyi idő és befektetett energia. Ha a jog felé húzol (én úgy látom), akkor kezdd el , max , ha nem tetszik , akkor jövőre váltasz. Viszont azt nem értem, hogy az ELTErol miért hallottál rosszat ? A legnívosabb jogi egyetem.
2019. jún. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

#6 Ki mondta h egyszerre kezdje el? Azt mondtam, hogy vágjon bele mint a kettobe, és, hogy ismerek olyat aki párhuzamosan csinálja.


Ha most nem tud dönteni, akkor azzal nincs előrébb, h gondolj bele 30 ev mulva mit szeretnel csinalni. Ki kell élesben próbálni ha tenyleg mind a kettot szeretne, de egyaltalan nem tudja h melyik fekudne neki jobban.

2019. jún. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre a kettőt ?:D A jog és a pszk önmagában is kifejezetten nehéz, főleg hogy frissen érettségizetteknek bele kell tanulnk az egyetem menetébe, a csúszás garantálható lenne plusz egyik szakra se tudna normálisan odafigyelni.
2019. jún. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Nagyon örültem ennek a kérdésnek, én is hasonló dilemmában szenvedtem egy ideig. Én a következőre jutottam, nem tudom, hasznos-e esetleg számodra.


Egyrészt gratula az érettségi eredményeidhez, fantasztikusak!


Másrészt, én úgy döntöttem, közgázt (egy picit komplexebb szakon) tanulok tovább Angliában, majd visszajövök jogot tanulni. Szerintem jó, hogy világot láthat az ember, és, ahogy azt mondták előttem is, nagyobb a kezdő fizetés közgázon, ami abból a szempontból igen lényeges, hogy a második diplomád megszerzése közben szükséged lesz önálló keresetre, nem fognak annyira támogatni a szüleid.


Mielőtt még valaki rámrontana: szerintem igenis hasznos, ha valaki mindkettőhöz ért. Engem pl. közgázból az államháztartástan, míg jogból az alkotmányjog érdekel nagyon, ami jó kombó lehet adott esetben. :)

2019. jún. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
52%
Ha jót akarsz magadnak messzire lekerülöd a jogot. Én negyedévesen jöttem rá, hogy egyszerűen lehetetlen elhelyezkedni vele. Már egyetemsita ként sem lehet munkát találni sehol sem, diploma után meg azért nem, mert tapasztalatod nem lesz. Ha nagy nehezen találsz is, minimálbérért futhatsz a postára meg a földhivatalba (gyakornokként ugyanez, csak fizetni sem fognak). Mivel borzasztó nagy a túljelentkezés minden jogi jellegű állásra, esélytelen, hogy ne a csókosokat vegyék fel mindenhova. A pénzügy még mindig olyan terület, ahol pénzt is lehet keresni, hogy ne halj éhen és talán még emberszámba is vesznek. Úgyhogy ha megy a metek valamennyire akkor mindeképp pénzügy.
2019. jún. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

#15


Aki értékes jogász az el tud helyezkedni és nincs ilyen problémája, persze ahhoz egy nevesebb jogi karra kell mennem ott diplomát szerezni legalább cum laudeval, beszélni több nyelvet munkaképesen, TDK, Erasmus stb. Nekem nem volt problémám az álláskereséssel, sem a többi hallgatónak. Sokan jelentkeznek jogra és jogi állásra, ez igaz, de aki jó, az talál állást és nem csak minimálbérért.

2019. jún. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
78%
Az, hogy ki hol végzett, meg TDK-zott vagy Erasmusozott, senkit az égvilágon nem fog érdekelni. Nyilván tök jó bebeszélni magunknak, hogy ezekkel tuti a siker, de rohadtul nem ez a helyzet. Én ELTE-s vagyok, tehát viszonylag jó nevű jogi karon tanulok, 4-es feletti az átlagom, több idegen nyelvet beszélek, voltam erasmuson is és mégis sorra utasítanak el még a legutolsó ügyvédi irodánál is.
2019. jún. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

#17

Akkor valamit nagyon rosszul csinálsz, interjúra sem hívnak be? Vagy az interjú után mondják, hogy köszönjük nem? Amit írtam nem ámítás, én is és sokan így találtunk állást, azok nem találtak akik az egyetem alatt semmi pluszt nem csináltak vagy kevésbé neves jogi karon voltak.

2019. jún. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
#18 Interjúkig jutok el, tovább nem. Visszaszólni pedig egyáltalán nem szoktak semmit, még egy emailt sem kapok.
2019. jún. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Kerdezo melyiket tetted vegul elso helyre?
2019. júl. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!