Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Más is van, akit rosszul...

Más is van, akit rosszul érintett és jelenleg ellehetetlenített az egyetemi jelentkezéshez kötelező nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
2019. jún. 26. 19:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
De most még be lehet kerülni nélküle vagy van kb 1 éved felkészülni rá/összegyűjteni az árát. Nem tudok miben lehetetlenített el.
2019. jún. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%

Nem értem, mi ezzel a probléma? És ez miért csak Magyarországon az?

A fejlettebb országokban teljesen alapvetü dolog, hogy egyetemre minimum jó angol tudással mennek az emberek, a legtöbb egyetemen az elöadások egy része is angolul zajlik. Emellett még egy nyelv érettségi idejére szintén hétköznapos jelenség.

2019. jún. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

Kettes nem lenne probléma

Ha az oktatási színvonal idegennyelv terén(meg amúgy minden téren) nem a béka segge alatt lenne

Nehéz megtanulni úgy bármilyen idegennyelvet hogy húszan vagyunk egy csoportba és a tanár se nagyon tud odafigyelni rád meg alapvetően nem azt tanuljuk amit kellene

Én franciát tanulok hét éve négy tanárom volt eddig

Kb negyedjére tanultam ebben az évben ugyanazt az igeidőt amit évekkel ezelőtt is tudtam ezenkívül semmi olyat amit kellene

Tanulok mellete angolt is

De azt inkább hagyjuk is a tanár miatt

És akkor itt jön az hogy akkor járjsk el magéntanárhoz

Igen ám csak éppen a magántanár nem egy forint

Ahhoz pénz is kell amit ugye a szüleim meg még nagyon sokan mások szülei se biztos hogy megengedhetik maguknak

Ennek ellenére nagyon erőlködnek ahogy én is

Majd lesz nyelvvizsgám mire odajutok

Nem a nyelvvizsgával van a baj

Szerintem is kell és fontos

De ahhoz a lehetőségeket is megkell adni

Mondhat akárki akármit ez megint arra jó hogy szelektáljanak és minél kevesebb ember kerüljön a felsőoktatásba

Mert hát ugye azokat akik a szalag mellett dolgoznak az éhbérért sokkal könnyebb befolyásolni mint azt aki többért dolgozik és a munkáját megbecsülik

Szóval kedves kérdező engem is rosszul érintett a kötelező nyelvvizsga

2019. jún. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
71%
Azért középiskolában már képesnek kell lennie egy embernek önállóan tanulni, és föleg nyelvek terén tanár csak az alapokhoz kell, késöbb nem.
2019. jún. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
3as válaszoló. Teljesen egyetértek azzal, amit írtál. Ez egy igazi életszerű példa.
2019. jún. 26. 20:25
 6/21 anonim ***** válasza:
57%

#3 Nekem is 1-2 évente cserélődtek a tanáraim általánosban és gimiben is, sose jártam nyelvtanárnál mégis megtanultam angolul miután kismillió tananyag elérhető a neten, használtan olcsón vehetőek nyelvkönyvek, vannak oldalak direkt arra hogy anyanyelvűekkel beszélges stb.


Nyelvtudás azért elég fontos egyetemen is, sok szakirodalom nem érhető el magyarul, nálunk szakdogánál feltétel volt idegen nyelvű forrásokat is felhasználni. Akinek ennyi nem megy hogy önszorgalomból összehozzon egy sima középfokú nyelvvizsgát az az egyetemen is rendesen szívni fog. Amúgy meg nem csak az egyetem meg a szalagmunka van, mi ez a csőlátás már?

2019. jún. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Képzeld jártam egyetemre és rohadtul nem volt szükségem nyelvtudásra. Főleg olyan szakokon nincs, amik mondjuk közhasznúak pl.: a tanítóság. Bőven elég lenne a diplomához. Szánalmasnak tartom, hogy olyan emberek követelik ezt, akik nem teremtik meg az ehhez szükséges alapokat a közoktatásban és akiknek maguknak sincs nyelvvizsgájuk, mégis egy országot irányítanak. Nem az a kérdés, hogy meg lehet-e tanulni magadtól egy nyelvet. Az jó dolog, csak ha nem adott hozzá a feltétel ne legyen kötelező. Végül is vezetni is megtanulhatsz aputól, nem?
2019. jún. 26. 20:45
 8/21 anonim ***** válasza:
40%
Maximálisan egyetértek veled kedves kérdező
2019. jún. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%
Gyk helyett akkor menj az 5perc angolra, szakirodalom meg akkor se lesz olyan mennyiségben és minőségben elérhető mintha tudnál angolul vagy németül. Ha itt tudsz irogatni adva van minden lehetőség (konkrétan a net) hogy megtanulj egy nyelvet.
2019. jún. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
67%

Teljesen igaza van a kérdezőnek. Ellenkező esetben az ember teljesen feleslegesen tölt el 12 évet iskolába járással, mert otthon internet segítségével elsajátíthat bármit (lehet, hogy jobban is járna a diák a közoktatás színvonalát tekintve).


A közoktatás katasztrofális, a nyelvoktatással együtt, ebből a szemszögből viszont igazuk van azoknak a hozzászólóknak akik az önálló tanulást javasolják, mert a helyzet úgy sem fog javulni.


Azoknak akiknek erre nincs lehetősége, az elég sajnálatos, de azzal itt a gyk-n nem tudunk mit kezdeni. Sajnos ilyen országban élünk.

2019. jún. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!