Melyik “jobb” döntés?

Figyelt kérdés

Matematikus bsc (alkalmazott mat. Szakiránnyal) után Programtervező informatikus msc-t végezni jobb szerintetek, mint mernökinfós bsc és msc?

Elsőre matekot akarok tanulni, mert ez érdekel, és utána az infós része. Ez járható út lenne, vagy a mai piaci igényekhez viszonyúlva, érdemesebb inkább rögtön infós szakkal kezdeni?



2019. jún. 26. 23:14
1 2
 11/19 Baluba ***** válasza:
69%

Matek Bsc csak akkor rossz választás, ha nem szereted eléggé a matekot, vagy nem vagy elég jó, hogy elvégezd.


Egyébként számomra kissé vicces, hogy valaki az algoritmusok és adatstruktúrák miatt kritizálja az ELTE matekot, miközben szerintem már Bsc-n is, de Msc-n biztosan sokkal mélyebb tudást ad ezekbből, mint bármelyik infós képzés.

2019. jún. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Baluba:


Számomra meg az a vicces, hogy itt senki sem említette az ELTE-t , te mégis arról papolsz. Arról nem is beszélve hogy nem a konkrét algoritmus és adatstruktúrákon van a hangsúly.

Pláne vicces, jó hogy nem azt mondod hogy teljesen felesleges bármely "infós" képzés mivel a matematika Bsc közelébe se ér a tudás amit ott lehet szerezni.


Szerintem kicsit elvagy tévedve a témában. Mérnöki szemléletmód mond neked valamit? De kár is erről beszélgetni, nézz meg egy ELTE matematikus Bsc-s tantervet és hasonlítsd össze bármely egyetem mérnökinformatikai képzésével.


Előző hozzászólásom meg nyilván nem olvastad el.

2019. jún. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Kérdező:


"Tehát akkor a matek bsc-vel nem nyúlok mellé nagyon, igaz?"


Tanuld azt ami jobban érdekel. Ha majd a kezedben lesz az első diploma, addigra úgyis kialakul benned hogy lesz -e erőd/kedved/ vagy egyáltalán érdemes lesz-e még egy képzést elvégezni.

2019. jún. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
A “mérnöki szemléletmód” tapasztalatom szerint egy bullshit.
2019. jún. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
... mármint, hogy a “mérnök” végzettségű emberek mondogatják, mintha lenne valami ilyen titkos képességük. De a gyakorlatban nem létezik ilyen titkos skill.
2019. jún. 28. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Tapasztalatod szerint? Tán mérnök vagy? Nem hinném.


Egyébként meg szó sincs arról hogy ez egy különleges vagy titkos képesség lenne. Összességében úgy lehetne megfogalmazni, hogy az adott problémára a lehető legjobb, leggazdaságosabb megoldás megtalálása az eddigi ismeretek tükrében. Hiába, ha az ember sosem találkozott a konkrét problémával még, a tanulmányai alatt annyi mindennel foglalkoztatják, hogy mégis képes arra, hogy valamit kitaláljon rá.

Ezért van az, hogy egy jó mérnök nem feltétlen azért jó, mert jól számol fejben vagy, mert minden feladatot meg tud oldani. Ez utóbbiak ugyan elengedhetetlen kellékek és pozitívumok, de sokkal inkább azért jó mérnök valaki, mert átlátja a szerkezetek viselkedését, át tudja gondolni, hogy milyen fogásokkal mit okoz, és ki tudja választani az adott esetre a lehető legjobb alternatívát.

És erre, a mérnöki képzéseken vannak különböző tantárgyak, hogy ezt a "szemléletmódot" minél jobban tudja alkalmazni és elsajátítani az illető.

2019. jún. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem mérnök vagyok, hanem közgazdász menedzser, de mérnökökkel dolgozom együtt a csapatban. És a mérnököknek semmi olyasféle titkos skilljük nincs, amit egy közgázon vagy egy matek szakon ne lehetne elsajátítani. Ez nem baj, csak mondom, hogy nincs olyan, hogy “mérnöki szemléletmód” mint differenciáló skillset.


“sokkal inkább azért jó mérnök valaki, mert átlátja a szerkezetek viselkedését, át tudja gondolni, hogy milyen fogásokkal mit okoz, és ki tudja választani az adott esetre a lehető legjobb alternatívát.”


Na erről beszélek. Erre bárki más is képes, nem spéci “mérnöki szemlélet”.

2019. jún. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
50%

Én pedig hiszek abban hogy nem véletlenül oktatják ezt az egyetemeken. Lehet mindenki megtudja tanulni valaki jobban-valaki kevésbé, csak nem mindegy mennyire alkalmazza majd a munkájában. Mennyire kézenfekvő számára. És szerintem hasznos az ilyen fajta szemléletmód kialakítása aki olyan területen szeretne munkát vállalni.

Mindenki tartsa meg magának a véleményét.

2019. jún. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem mondfam, hogy nem hasznos ez a szemléletmód, csak hogy ez nem a mérnöki szakok kiváltsága. Mert te azzal érveltél a matek szakkal szemben, hogy hiányzik belőle a “mérnöki szemléletmód”. Erre mondtam, hogy nincs ilyen csodafegyver, a közgazdaszok meg matematikusok is tudnak ilyet, sőt. Ezért mentem inkább matek szakra.
2019. jún. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!