Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biomérnöki diplomával is...

Biomérnöki diplomával is lehet kutatni a sejt és molekuláris biológia területén? Esetleg a mikrobiológia területén?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék növény és állatbiológiát tanulni ezért nem szeretnék biológus szakra menni. De viszont molekuláris, mikro és sejtbiológia érdekelne.

2019. jún. 28. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha sikerül bejutnod megfelelő kutatóhelyre és ott sikeres leszel a munkádban, akkor igen. Azt viszont ne képzeld, hogy leendő biomérnökként nem lesz a kötelező egyetemi tanulmányok között növény- és állatbiológia.
2019. jún. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tanrendet nezegettem, ott nem láttam növény és állattannal kapcsolatos dolgokat. De lehet csak nem vettem észre.
2019. jún. 28. 19:38
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A biomérnök képzés egy kicsit csalóka nevű, mert alapvetően egy specializált vegyészmérnökképzés. A kémián van az abszolút hangsúly, ez van kiegészítve egy kis mikrobiológiával. Ezért arányaiban viszonylag kevés benne a biológia. A biomérnököket általában ipari munkára képezik ki, s így kevésbé az aprólékos elméleten van a hangsúly. Persze ha az alapképzés (3,5 év) után megcsinálod a mesterképzést (+2 év) és a doktorit (+4 év), válhatsz kutatóvá is. Ha viszont szeretnéd elkerülni ezt a hosszú képzési időt és nem vágysz doktorira, akkor a kutatáshoz elegendő alaptudást mégiscsak a biológus alap- és mesterképzéssel kapsz (összesen 5 év). Így elkerülnéd a leendő sejtbiológusoknak fölösleges mennyiségű kémiát, fizikát és műszaki ismereteket, és le is rövidítenéd a képzési idődet annak fejében, hogy sokkal több állat- és növénytant kell tanulnod (ami szerintem egyáltalán nem árt egy sejtbiológus kutatónak).
2019. jún. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2019. jún. 29. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!