Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit lehet tudni a molekuláris...

Mit lehet tudni a molekuláris bionikáról? Szeged/Pázmány?

Figyelt kérdés
Rengeteg kérdést találtam de mind elég régi. Melyik egyetemet ajánlanátok inkább? Milyen kollégiumi lehetőségek vannak mind a két helyen? Milyen az oktatás? Vélemények, minden érdekelne!Előre is köszönöm!

2019. ápr. 22. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

Szia! Én Pázmányos vagyok. 2 félév alatt sikerült elvenniük az egésztől a kedvem (jó jegyeim vannak, mielőtt bárki bármit mondana)... A legtöbb tanár (kivéve a matekos gyakvezeket) felkészületlen, a programozás például egy vicc, de komolyan, a gyakvez semmit nem tud, magamtól szedem össze a dolgokat netről. Nincsenek normális könyvek, amiből tanulni lehetne (kivéve anal), se jó diák, az előadáson mindenki össze-vissza beszél, tényleg kritikán aluli néhány tanár. Ja és kötelező a részvétel ezeken, merthogy katalógus van...

Legjobban az zavar, hogy bent vagyok az egyetemen 30+ órát, de ennek nagy része semmit nem ér, mert tényleg képtelenek átadni a tudást

2019. ápr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%

A közösség viszont nagyon jó, mindenki kedces, segítőkész (a tanárok többsége is amúgy).

Ja és a gólyahétvége/gólyanapok szintén egy vicc, gyerekes programok 0-24, ugyanazokat az értelmetlen játékokat csináljuk huszadjára, amik lehet, hogy egy 10 évesnek viccesek, de egy 18+ éves ember számára gáz az a bohóckodás. A programok után, szigorúan este egy sör, nap közben 2-3 embernél láttam alkoholt :D

2019. ápr. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

2012-ben kezdtem még. Lehet akkoriban még máshogy mentek a dolgok...és kb 40 ember volt egy évfolyam. Nekem pozitív volt az egész.


Mindenből pont annyit kaptunk amennyi kell az önálló élethez.


Ugyanis ez a szak erről szól, bemutatják a lehetőségeket és neked kell elmélyedni abban ami a munkádhoz/kutatási témádhoz kell. Pontosan olyan ez mint a való élet.


Szerintetek egy munkahelyen a jó jegyeket fogják nézni? Vagy, hogy tudod-e a Riemann integrál bizonyítását? Tévedés.


Azt fogják nézni mennyire vagy önálló, egy projectnek és adott részfeladatnak hogyan állsz neki... képes vagy-e tanulni? Mi volt az a saját téma amit MSc végéig szépen felépítettél?


Nincsenek bionikus állások, ezt mindenkinek önállóan kell a specializáció alapján megterveznie és kiharcolnia.


Ezért mindig is mondtam, az ide járók 80%-a még gyerek, vagy teljesen alkalmatlan erre a szakra és a pályára. Többségében nem igazán tudta senki, hogy miért jött ide. Ez mondjuk még nálunk is általános volt...de főleg amióta felvesznek 100 embert, és mindenki azt hiszi, hogy 500 nettós állása lesz, ha színkitűnőre megtanulja a tárgyakat.


Mi úgy toltuk inkább, hogy csak azt tanultuk ami érdekelt, de azt alaposan és önállóan. Illetve már korán szakmai témákat és munkát kerestünk. Így a matekon kívül nekem semmi nehézségem nem volt. A számonkérés is ehhez van igazítvan. Meghalnátok egy BME-s, SOTE-s vizsgán az fix :D


Tehát a szakkal alapvetően nincs gond, csak abszolút nem értik sokan, hogy miről van itt szó, és mit kéne elérni, hogy legyen kreatív fejlesztő/kutató állása valakinek...(ami még jól is fizet, külföldön is releváns tapasztalattal)


Nehéz ezt 18 éves fejjel átlátni gimi után, ez teljesen igaz. Fel kell nőni hirtelen a feladathoz.


Ps.: Mi az esti sörözéseket és egyebeket mi magunk szerveztük. Mondjuk a gólyanapok sem volt -egysörakézben- változnak az idők... ezek a mai fiatalok már nem tudtak fullkicsekkolni :d

2019. ápr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocs a hibákért, telefonról pötyögtem be.
2019. ápr. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Első vagyok. Igen, tudom, hogy kutató szak, csak engem pl teljesen kiábrándított, hogy az alapokat nem tanítják meg jól, hanem konkrétan azt is magamtól kell autodidakta módon elsajátítani. Szerintem is NAGYON fontos, hogy magadtól is tudj kutakodni és tanulni egy téged érdeklő témában, de ehhez elengedhetetlenek az alapok!

Nézzük pl a kémiát. Első féléves molekulák világán kevesebb dolgot tanultunk, mint kémiafakton (persze voltak újdonságok). Mindent csak nagy vonalakban. Most második félévben szerves kémián ugyanazokat elmondták ugyanolyan felszínesen. Biokémián kicsit belemegyünk a részletekbe, de nem annyira, mint vártam volna, és van olyan téma amit már harmadjára mondanak el, pont ugyanolyan sz.rul és felszínesen, mint a másik két tárgynál.

A 4 órás számítógépes laborok megérnek egy külön misét...

A számonkérések meg nem igazán motiválnak a tanulásra :D

2019. ápr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudnod kell, hogy ez nem egy vegyész , vegyészmérnök vagy gyógyszerész szak.


Teljesen esélytelen egy bionikus ezekre az állásokra. Még kutatói témának sem nagyon ajánlanám.


Aki a kémia miatt jött ide, az felejtse el ezt a szakot. A biológia sem annyira hangsúlyos. 2 félév sejbios... kémia esetleg majd a kvantumkémiai in silico modellezés.


Ez egy mérnökinformatika szak, némi természettudományos alappal.


Kb a 100 emberből jó ha 40-50 végez időben... ebből 15-20 PhD kutató lesz, 20 programozó, a kivételesek meg iparban kapnak valami szakmai bionikával kapcsolatos állást.


Semmi értelme ennél több általános kémiát és laborgyakorlatot oktatni, ha az emberek 99%-a nem fogja használni.


Lesz elég kísérlet ha kutatónak mész...

2019. ápr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

... én legalábbis úgy jöttem ide, hogy ezekkel tisztában voltam az infók alapján.

Nem is számítottam másra.


Nem tudom milyen marketing bullshitet nyomnak 😃 akkoriban csak egy Iván Kristófos videó volt.

2019. ápr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy most nem tudom nektek hogy volt, de második félévben nekünk heti 1 db C++ gyakorlatunk van, és heti 1 db MATLAB gyakorlat. Előadás nincs. Szerintem ez édeskevés ahhoz, hogy jól megtanulj programozni, nyilván otthon is nyomatni kell rendesen.

Maga a dékán mondta, hogy "minden bionikás mögött áll egy jó mérnökinfós, aki jól tud programozni..."

Szóval nekem ez is kicsit csalódás volt, azt hittem sokkal több programozás lesz..:/

2019. ápr. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Első évben kb egy erős gimi az egész.

Ha jól emlékszem nem is lehet felvenni szabadon választható tárgyakat.


Eleve sokaknak (pl nekem is) a matek önmagában elég nehéz volt, szóval az elején örültem hogy nem kellett mást túlzottan csinálni.


Az első év teljesen ilyen volt. El fogod felejteni az élményt.


2-3. évben és MSc-n már főleg a saját téma a lényeg, és abszolút nem számít milyen tárgyaid vannak. Viszont fel lehet venni tonnányi programozás tárgyat, ahol meghalsz a beadandóktól. Szóval ez csak rajtad áll.


Az a jó van szabadságod eldönteni. Én azt az utat választottam, hogy nem vettem fel semmi extra programozást, viszont a diplomatémám alapvetően erős prog háttérrel rendelkezett.


Tárgyak alatt kb 10%-ban tanultam kódolni, 90%-ban a diplomatéma és a céges/kutatói munka alatt.


Hozzáteszem a BME-s programozás ugyan ilyen... aki nem foglalkozik vele a témája során, az BME-n sem ér semmit a tárgyakkal.


Egy feladatotok van, 2 év végére kitalálni egy témát, és megtalálni a megfelelő konzulenst. Minden nap ezzel kéne legalább egy fél órát foglalkozni, mert ez az egész egyetem lényege.

Ott fogsz megtanulni rendesen programozni, és az már éles munka másokkal.


2-3 évben meg ha az időd engedi, felvehetsz bármilyen extra tárgyat. Teljes szabadság van, ez a jó benne. Persze ha dönthetsz, inkább a szakmai gyakorlatot válaszd mint egy tárgyat...bár ezt te érzed, a személyiségedhez mi illik jobban. Az önálló munka vagy a vezetett tanulás.

2019. ápr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Egyébként nem éri meg jobban egy proginfó/mérnökinfó bsc-t elvégezni akkor már?🤔😂
2019. ápr. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!