Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elvégzek egy középsuliba...

Ha elvégzek egy középsuliba egy okj-s Statisztikai és gazdasági ügyintéző szakot kapok érte később többletpontot ha felvételizek egy fősuliba fsz-es pénzügyi szkügyintézőre?

Figyelt kérdés
2010. júl. 9. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
az OKJ képzettség SEHOL sem jelent többletpontot, csinálhatod akármiből. Később sem számítják be sehova. Mert az felsőoktatási intézmény, nem gagyi felnőttképzés.
2010. júl. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem. Én is ezt végeztem, ez egy éves tanfolyam, sehol nm jelent többletpontot.

Volt néhány osztálytársam, aki azt hitte igen, pedig negyedik év végén elmondták, hogy ötödéven ez a szak "csak" szakképesítést ad, többletpontot nem. Mégis voltak olyanok, akik ötödév végén azért nem jöttek el vizsgázni, mert "megtudták", hogy ez nem lesz előny (vagyis pont) a továbbtanuláshoz, és még ők voltak besértődve, hogy ezt nekik senki nem mondta, és most a tanárok miatt elvesztegettek egy évet :S Holott nem lett volna elvesztegetve még így sem, csak vizsgázni kellett volna . . .

2010. júl. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és akkor milyen szakokkal lehet töbletpontot szerezni?
2010. júl. 9. 18:56
 4/9 A kérdező kommentje:
utolsó:mennyire nehéz elvégezni? hány tantárgyad volt? vizsgára hány tételt kell megtanúlni?
2010. júl. 9. 18:57
 5/9 A kérdező kommentje:
és miután elvégzem ezt a szakot mehetek államilag támogatott képzésre fősuliba?
2010. júl. 9. 19:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Volt jog, statisztika, közgazdaságtan, ügyvitel, szakmai nyelv, számvitel, tesi :) nem emlékszem, hogy más is lett volna. De végül is nem volt nehéz, a statisztikát érteni, a többit meg magolni kellett (kivéve a könyvelést - azt érteni is meg magolni is) Elvileg a 2 éves OKJ-s szakmák adnak többlet pontot (úgy tudom), és igen, ez után mehetsz még fősulira (államilag támogatottra). "utolsó" voltam.
2010. júl. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi az eddigi válaszokat!


13:09-es szeretnék még kérdezni tőled pár dolgot :)

a vizsga év végén hogy zajlott, miből állt a vizsga és hány tétel volt kb, év közben v. vmikor gyakorlaton is részt kell venni?

2010. júl. 12. 17:28
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Könyörgöm, NE HIGGY azoknak, akik azt mondják, hogy okj-ért nem adnak többletpontot!!!!! Nekem higgy:) Nos, tudtommal nem minden szakért, de sokért ADNAK többletpontot, amennyiben olyan területen szerezted, amelyikre aztán jelentkezel. Valami olyan rémlik, hogy ha az okj-s képzés száma 54-el, vagy 55-el kezdődik, akkor kaphatsz pontot, de ez nem tuti, csak rémlik valami hasonló.

Ami tuti: a saját esetem. OKJ, egy éves, utazásügyintéző. BGF, turizmus-vendéglátás, 30 többletpont. Tavaly. Adnék linket, vagy képet is, de a felvi már nem írja ki a profilomban (papírom meg nincs róla, mert végül máshova vettek fel).

2010. júl. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudtam,hogy jár a 30 pont,nézd meg a felvi kalkulátornál.
2010. júl. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!