Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kihez fordulhatok segítségért...

Kihez fordulhatok segítségért ilyenkor?

Figyelt kérdés
Úgy érzem az idegösszeomlás batárán vagyok. Rengeteg tanulás, komoly vizsga és 2 emelt szintű előtt állok. Szüleim nem értenek meg, nagyon stresszes korszakot élek mostanában, a sok tennivaló feszkója sírásként vagy agresszivitásként vezetődik le. Menjek pszichológushoz? Vagy lihez forduljak? Mit tegyrk?

2019. jún. 28. 21:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hú, én is elég stresszesen élek.

A sportot tudom javasolni. Tudom könnyű mondani. Egyetem alatt nagyon ellustultam. Időnként elmegyek futni. Nem kell sokat, ha nagy tanulásban vagy, csak, hogy felfrissítsen, átmozgasson. Van, hogy csak sprintelek pár utcát, hogy kiengedjem a gőzt, aztán visszaülök.

Üss szét egy boxzsákot. 😃

A gimiben rendeszeresen sportoltam. Nagyon jól estek az edzések. Pár hetente még lovagoltam is, akkor teljesen ki tudtam kapcsolni az agyam. A lényeg,hogy nem gondoltam semmi másra, semmilyen tanulásra, fejben elszakadtam a gondoktól. Az ilyen elfoglaltságot kell megtalálnod és engedd meg magadnak az ellazulást. Az


Ha nem a sport a te világod, akkor vegyél egy felnőtt színezőt, tegyél be kellemes zenét és egy darabig azzal foglalkozz. Vagy vegyél egy fürdőt. Vagy makettet csinálsz. Menj el masszázsra. Mit szeretsz csinálni?

2019. jún. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló javaslata a sportolásról szerintem is jó, rengeteget segíthet, de azt válaszd, amiben a legjobban érzed magad: van, akinek a magányos erdei futás jön be és van, akinek inkább a csapatjátékok. Ezenkívül ott a Tai Csi, a Csi Kung is. Továbbá sokféle meditációs módszer és gyakorlat, amelyeket a YouTube-on megtalálsz.


Ajánlom még a citromfű teát is, reggel és este egy-egy bögrével kiváló természetes nyugtatószer.


Mindezek mellett a pszichológus is rengeteget segíthet, mivel a felhalmozódott feszültség-forrásaid átbeszélése mindig enyhít a tüneteken. Egy megértő lény, akihez teljes mértékben őszinte lehetsz, akivel értő módon átelemezheted az életed történéseit, hatalmas mértékben hozzájárulhat az egyensúlyod visszanyeréséhez.

2019. jún. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek!

A sportot már fontolgatom egy ideje, ma voltam úszni és futni is (lehet erős indítás így azonnal) de rendkívül jólesett és ki is fáradtam, nyugisabb vagyok.

Teljesen igazatok van abban, hogy mindenki a hozzáillő dolgokban, és amiket szeret, azokban találja meg a kikapcsolódást.

Megfogadom hasznos tanácsaitokat.

Irány a lelki egyensúly!

2019. jún. 29. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!