Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek ilyenkor még hova...

Szerintetek ilyenkor még hova fordulhatok segítségért a továbbtanulásommal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Idén leérettségiztem és még mindig nem jelentkeztem tovább semmilyen képzésre. Ahova eddig jártam, oda már nem akarok menni, a szüleim pedig annyira hülyék ehhez, hogy amikor általánosból mentem középsuliba, akkor is csak annyit bírtak mondani, hogy oda, meg hogy miért ne máshova. Ezt pontosan ezért nem is akartam velük megbeszélni. Végül aki felmerült tanárom azzal és mással sem beszéltem ezt meg, reméltem hogy egyedül el tudom intézni. Pontos elképzelésem nincs, hogy mit szeretnék csinálni és így még mindig nem jutottam eredményre a saját képességeim összegzésével, a környékbeli lehetőségek áttekintésével és a saját jövőmmel kapcsolatos elképzeléseimmel. Voltam a Munka ügyi hivatalban is, de ott az ügyintéző csak letudta a kötelezőt, nyilvántartásba vett mint kezdő álláskeresőt a'sszem, ami ugye nekem nem a legjobb. Fenntartom még arra a lehetőséget, hogy még kérvénnyel vagy telefonos egyeztetéssel be tudom még magamat könyörögni egy rendes nappali iskolai rendszerű képzésre, ha kapok hozzá segítséget. Ötleteket javaslatokat írjatok, hogy mit kéne tennem. Velem kapcsolatos pontos konkrétumokról privátban.

2013. aug. 26. 15:48
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Hát amíg nem tudod, mit akarsz csinálni, mi érdekel, addig más se nagyon fog tudni segíteni...
2013. aug. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
74%

Gondold végig mi az ami leköt. Pl van hobbid?

Van valami amiben kiemelkedő vagy?


Esetleg, ha van egyetemeken nyílt nap, vagy állásbörze, ott vannak humános kollégák akik egy kis csevej után feltérképezik miben vagy erős és miben nem. Mit javasolnak.

2013. aug. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek te tudod mi érdekel.
2013. aug. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 zabmester ***** válasza:
100%
Ha a szüleid nem tudnak ilyesmiben segíteni, akkor keress egy pályaválasztási tanácsadót, a munkaügyi központokban ilyenek is szoktak lenni. Ha ott nincs, akkor keress rá a neten, hogy a közelben hol van ilyen szolgáltatás, és oda látogass el.
2013. aug. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az évben még ne menj sehova, főleg ha nem tudod, hogy mit akarsz csinálni. Annak sosincs jó vége. Iratkozz be egy nyelvsuliba, tanulj nyelvet. Lesz egy éved átgondolni, hogy pontosan mit is akarsz csinálni. Nyelvsuli mellett egy kis munkát is tudsz vállalni. Heti pár napot néhány órában, mondjuk. Így lesz időd gondolkodni, mégsem tétlenkedsz. Sok embert ismerek, aki így csinálta.
2013. aug. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Dolgozz egy évet,menj el önkéntesnek,hogy megtudd mi az ami érdekel
2013. aug. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Munkát érettségizett pályakezdőként esélytelen, hogy kapnál. Az "egyszerűbb munkákra" diákokat vesznek fel, a "bonyolultabbakra" meg szakmát kapott, vagy diplomás embereket. Az önkéntességet sem gondolom járhatónak. Mivel "két év szakmai tapasztalat" nélkül úgysem kell senki sehová, ezért mindenki ingyen akar dolgozni, önkéntesként. Nem tudom, a szüleid örülnének-e neki, ha most egy évig nem dolgoznál és nem is tanulnál, úgyhogy a nyelviskolát jó ötletnek tartom. Akkor diák lennél és tudnál dolgozni is. Közben pedig kitalálhatod, hogy mi legyen. De ne tétlenkedj, egy év nagyon hamar el tud szaladni.
2013. aug. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Menj ki külföldre au-pairkedni, vagy ami mégjobb önkénteskedni. Ez általában 1 év, kapsz szállást, kaját és zsebpénzt is, kiválaszthatod, hogy mivel szerenél foglakozni, gyerekekkel, fiatalokkal, idősekkel, környezetvédelemmel, stb. Világot látsz, önállósodsz, megtanulod a nyelvet és van időd gondolkozni, hogy hova tovább. Szerintem nagyon jó lehetőség én tuti mennék, ha fiatal lennék, nem lenne munkám, férjem.
2013. aug. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#2; Az egyetem szóba sem jöhet. Az érettségim is gyenge lett.

#4; Pályaválasztási tanácsadást/ tanácsadót akkor keresnék errefelé, hogy menjek valahova itt Borsod környékén. Interneten rákeresni? - Miután túljutottam a netes keresés nagyszerűségein, esetleg találok is majd valami használhatót.

#5; Nem jól viselném, hogy ezzel kapcsolatban is hülye kérdésekkel b_sztasson anyám és hogy ezzel kapcsolatban is egyedül kelljen utánajárnom mindennek. Elég zárkózott, antiszoc vagyok és ez nem menne.

2013. aug. 26. 17:33
 10/11 anonim válasza:
60%

Egyáltalán nem azt mondtam, hogy íratkozz be egyetmre. De bizony félévenként évenként tartanak állásbörzéket. Ami nemcsak álláskeresésrőlk, de pályakeresésről is szól. Ott van önismereti teszt is pl. kitöltésével és egy röpke beszélgetéssel elmondják a kedves, nénik vagy bácsik, hogy te bizony inkább reálos vagy humános vagy. Ezt és ezt a pályát ajánlják.


Nem kell a suliba járnod. Szépen megnézed hozzád legközelebb eső egyetemet/főiskolát mikor van nyílt napja. Aztán azon neves napom szépen minden pardon nélkül besétálsz. Senki nem fog onnan kidobni. Odamész a humános, pályaválasztási tanácsadó részleghez. Elmondod mi a nyűgöd bajod és segítséget kérsz.


Nem kell egyetemistának lenni, hogy élj a lehetőségekkel. És még fizetned sem kell érte.

2013. aug. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!