Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi képalkotó diagnosztikai...

Orvosi képalkotó diagnosztikai analitikus. Valaki segítene?

Figyelt kérdés
Mit csinál egész pontosan? Van-e hétvégéje? Mennyit keres? Én Romaniabol szeretnék Debrecenbe egyetemre menni erre szakra, de volna lehetőségem utána visszajönni Romániába dolgozni ezzel a diplomával? Most fogom kezdeni a 12-ik osztályt, 18/L vagyok.

2019. jún. 29. 08:39
 1/8 anonim válasza:
38%

Röntgen felvételeket leletez. Sokat egymás után. Csonttörés, mellkas felvétel, minden! Leírja amit lát.

Az, hogy lesz-e hétvégéd, attól függ, hogy milyen intézményben helyezkedsz el. Kórházban, vagy járóbeteg intézményben.

2019. jún. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, és vissza tudnék esetleg jönni Romániába azzal a diplomával? Gondolom ha külföldre kimennek ezzel (Németország, Ausztria, stb) akkor Romaniaba is visszajohetek, de nem vagyok benne biztos, ezért kérem a segitsegetek
2019. jún. 29. 11:42
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Az első válasza hiányos és téves:

- Ezzel a diplomával nem leletezel. (Legalábbis legálisan nem. Előfordul, hogy a radiológus orvos nevében esetleg megírsz pár egyszerűbb leletet tök törvénytelenül, mert ő nem ér rá és megbízik a tudásodban/személyedben.)

- Orvosi képalkotó diagnosztikai analitikusként (= radiográfus) a betegtájékoztatást, a betegpozícionálást, a papírmunkát és magát a felvételek elkészítését, illetve továbbküldését végzed.

- Nem csak hagyományos röntgennel dolgozhatsz. Minden egyéb képalkotó eljárás elvégzése is a te feladatköröd lehet, attól függően, hol dolgozol. Tehát: hagyományos röntgen, CT, MR, PET-CT, PET-MR, ultrahang (Magyarországon az orvos vagy szonográfusi végzettséggel rendelkező radiográfus végzi, bizonyos országokban a szimpla radiográfus diploma is elég), SPECT, angiográfiás laborokban rtg átvilágító.

- Bármelyik országban elfogadják ezt a diplomát. Tehát simán visszamehetsz Romániába. Az más kérdés, hogy lehetsz-e román állampolgárként állami ösztöndíjas magyar egyetemen, illetve ha mégis ösztöndíjas leszel, akkor a romániai munkaviszonyodat beleszámítják-e az ösztöndíjért ledolgozandó évekbe, vagy vissza kell fizetni a tandíj felét évek múltán. Vagy hogy román állampolgár a román államtól kap-e ösztöndíjat, hogy Magyarországon tanulhasson. Ennek nézz utána! Mert a képzés 8 féléves és egy félév kb. 300 ezer Ft.

- Hétvégén is kell dolgozni, ha úgy vagy beosztva. Ügyelni is kell a legtöbb helyen.

2019. júl. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

#3 vagyok még mindig.

Nekem volt több szaktársam Horvátországból, Romániából, Szlovákiából és Szerbiából, tehát biztosan nem lennél egyedül külföldi, kollégiumi szállásra is az elsők között kapnál helyet. De azt nem tudom, hogy csak fizetős szakra vennének-e fel vagy államilag támogatottra is.

2019. júl. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Még mindig #3 vagyok.

Nyugodtan szavazgass csak le, kedves Akárki! Attól még úgy van, ahogy mondom. :) Épp segíteni próbálok a kérdezőnek. Nyilván azért tudok erről így nyilatkozni, mert ezen a szakon diplomáztam. Nem onnan vannak az információim, hogy egy ismerősöm ismerőse dolgozik középfokú végzettséggel röntgen asszisztensi pozícióban 30 éve.

2019. júl. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, kedves utolsó! :))
2019. júl. 10. 13:14
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Azt kihagytam, hogy ezzel a végzettséggel lineáris gyorsítóval is dolgozhatsz sugárterápiás centrumokban.
2019. júl. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
51%

Én is erre a szakra járok immár negyedik éve, csak a PTE-re. Hármas válaszolónak van igaza. Csak bosszúból szavazgatja le valószínűleg az Egyes, mert a Hármas kijavította. Szóval hihetsz neki.

Én mégegyszer már nem írom le az infókat, mert kb. ugyanezt mondanám. Esetleg még annyit tennék hozzá, hogy nem igazán éri meg ezt a szakmát választani, ha csak nem zavar, hogy diplomával is rosszul keresel és sugárveszélyben dolgozol.

2019. júl. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!