Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BTMN státuszba sorolás jogszab...

BTMN státuszba sorolás jogszabály módosítás miatt áthelyezhető e SNI-be?

Figyelt kérdés

Olyan gond állt elő, hogy jópár éve voltam a nevelési tancsadóban ahol megállapították a diszlexia,diszgráfia,diszkalkulia jelenlétét és az akkori joszabályok értelmében ez BTMN státuszt jelentett, azóta ha jól tudom módosították a jogszabályt és ez az SNI-be tartozik. A helyzet hogy szeretnék felsőoktatási szakképzésre jelentkezni, jelentkeztem is a felvi.hu-n de a Fogyatékosságot igazoló dokumentumot ahova a 3-4db szakértői véleményt összesen kb 20 oldalt csatoltam elutasították ; indok(tartalmilag): ez nem SNI hanem BTMN -t igazol. Ezekben a dokumentumokban a matematika és az idegen nyelv aloli mentesség is szerepelt, ezek helyett 2 db tantárgyat választottam, de ezekből csak az egyiket vették figyelembe, egyébként a választott tárgyak jelentősen jobbak lettek mint a többi. Kérvényeztem hogy a másik választott (Testnevelés) tárgyat vegyék figyelembe mivel a felvi.hu-n az oktatas.hu-n és több helyen is olvasható hogy bármely 2 tárgyat lehet számolni felsőoktatási szakképzésnél, ez nem diplomás képzés, ellenben azt a választ kaptam hogy mivel a gyakorlati vizsga alol felmentést kaptam egyébként egészségügyi okokból hivatalos orvosi papír is van róla, azt a választ kaptam hogy mivel a gyakorlati vizsga alol mentesültem és ehelyett 2db szóbelit tettem nem veszik figyelembe. (mintha nem küzdöttem volna vele épp eleget , egyébként 80%-os ez az eredmény ,így simán meglenne a pontom).


Az utolsó mentsváram ,hogy még idén bekerüljek a főiskolába az az lenne ha valahogy lenne rá valami jogi lehetőség hogy a BTMN státuszt átsorolják az SNI státuszba egyébként ahogy megnéztem a tüneteket az SNI-nél azok sajnos rám erősen igazak. Ez +40 pontot jelentene ha megadnák. Enélkül ,mivel a tesit nem nézik, nincs meg a jogszabályi 240 Pontom 5 pont híján...



2019. jún. 29. 19:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Ezt csak a területileg illetékes szakértői bizottság vizsgálata után lehet módosíttatni. Úgy, hogy ők tovább küldenek a megyei szakszolgálathoz, ahol - ha indokolt - akkor megkapod az SNI-t
2021. jan. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!