Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szerződésemben nem szereplő...

A szerződésemben nem szereplő munkát akarnak rám bízni, és az állásom veszélybe kerülhet, ha nem végzem el. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Legyen a cég neve: X Zrt. Én háttérmunkát végzek ennél az országosan több ezer főt foglalkoztató cégnél. A közvetlen kollégáim munkakörébe beletartozik a különböző biztosítások ajánlása az ügyfeleknek (akik nem biztosítást kötni jönnek ehhez a bizonyos céghez!). A kollégáim ügyfélkapcsolatban vannak, a szerződésükben benne is van az ilyen jellegű tevékenység. Mivel én nem vagyok ügyfélkapcsolatban, nekem nincs is a szerződésemben az a fajta munka, tehát fizikai képtelenség lenne, hogy teljesítsek ilyen feladatot. A probléma az, hogy ha valamelyik értékesítéssel is foglalkozó kollégám nem dolgozik, előfordul, hogy nekem kell az ő munkáját végezni, néhány napig. A munkája nagy részét meg tudom csinálni, de a biztosítások ajánlását NEM, tudás és akarat hiányában (Az ellenségemnek sem kínálnám azokat ab termékeket!) Most a cég bekeményít (megint), és ha nem hozzuk a teljesítmény elvárást biztosításkötésből, akkor valakit elküldenek. A baj az, hogy nekem pont most kell helyettesítenem valakit, és most azt akarják, hogy én is kössek biztosítást, meg tukmáljam rá az ügyfelekre, akik ki nem állhatják ezt az egészet.

De nekem ez nincs a szerződésemben, milyen alapon kérhetik ezt tőlem? Nincs is hozzá tudásom, csak most adtak hozzá anyagot, hogy olvassam el, és az alapján majd tudni fogom. Ez így kevés, lehetetlen. Ennyivel el van intézve, és én majd hozzam nekik a lóvét, amit nem érdemelnek meg?! Gyűlölöm ezt az egészet, vadidegen embereknek az agyára menni ezzel a sz_rral! Nekem NEM EZ a munkám! Ha nincs róla papír, hogy ezt KELL csinálnom, akkor kérhetik ezt tőlem? És ha szerződésmódosítást akarnak aláírattatni velem, amibe belefoglalják ezt a munkát is, mi van, ha nem írom alá? Elküldhetnek azért, mert nem írok alá olyat, amihez nincs is megfelelő képzettségem? Engem NEM erre a munkára vettek fel!

Plusz: van egy olyan kolléga is, akinek VAN hozzá végzettsége és gyakorlata benne, de ő azért nem teszi ezt meg helyettesítéskor, mert olyan munkát végez, amit ÉN is meg tudok csinálni, mert volt már rá példa. Csak ha ő azzal végez, akkor utána még van néhány egyéb dolga (munka) is és azokra nem maradna elég ideje.

Szóval a kérdés: kötelezhetnek-e olyan munka végzésére, amire nem vagyok rendesen felkészítve? És ha nem vállalom, akkor elküldhetnek-e? Hivatkozhatok-e arra, hogy nincs a munkaszerződésemben? Köteles vagyok-e aláírni a szerződésmódosítást amibe belefoglalják, és ha nem írom alá, ezért kirúghatnak-e?

Én a közös megegyezést nem írnám alá, az biztos! Ha meg rendes felmondással küldenének el, akkor meg kellene indokolniuk, hogy miért küldenek el. Azt ugye nem írhatják bele, hogy azért, mert nem akartam elvégezni egy olyan munkát, ami nem volt a szerződésemben. Hivatkozhatnak-e csak úgy simán pl létszámcsökkentésre, ami mondjuk hazugság? Hogy bizonyítom be? Ha elküldenek egy embert mégis, akkor jogos-e, ha pont engem, amikor NEM az én hibám, hogy nem teljesítették több hónap alatt az elvárásokat abból a rám nem tartozó munkából? Ezt hogy bizonyítsam, ha sor kerül rá?


Hol tudnék ennek utánanézni, vagy kérdezni, így, hogy még nem történt meg? Ügyvédnél, vagy munkaügyi bíróságnál? Nincs vmi ingyenes jogsegély szolgálat?



2014. szept. 11. 21:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Mond meg nekik kerek perec hogy te ezt a munkat nem tudod megcsinalni nem erre szakosodtal de ha mar a fonok keri akkor radszalt
2014. szept. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 BlackSword ***** válasza:

1, simán megtehetik, simán megindokolják, ha ki akarnak rúgni,

Van: guglizd ki a munka törvénykönyvét...

2014. szept. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem szabályos, de ha erre emlékezteted a munkáltatót, akkor lehet az útilaput kötögetni a talpadra.


Tipp: kérd írásbeli utasításként! Később jó lehet bizonyítani.

2014. szept. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

X = Magyar Posta, miert nem lehet ezt leirni? Eleg vilagos abbol amit leirtal.


Egyebkent meg igyjaras van. Lehet hogy nem akarod csinalni, de mit lehet csinalni?

2014. szept. 12. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BlackSword ***** válasza:
Egyébként meg mit vagy kiakadva??? Én is tök olyan dolgot csinálok, amihez semmi közöm, mellettem meg más azt csinálja, amiben én jó vagyok, de neki meg köze nincs hozzá...
2014. szept. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, bocs, hogy ezt kell halljad, de örülj, hogy van munkád. Ha nem tetszik, ne csináld, menj el, keress mást. Ez nem az a szitu, hogy válogathatunk a bőség kosarából. Nekem se tetszik, de ez van, el kell fogadni. Még annyit, két kollégámmal dolgoztam adott munkakörben eddig. Létszámleépítés volt, egy kollégát elküldtek. Mi ketten az ő munkáját vettük át automatikusan, kérdés fel sem merült, hogy akarjuk-e. Az elküldött kolléga teljesen más munkát végzett. Egy hetet kaptunk mindketten, hogy "megtanuljuk". Azóta keményen túlórázom ugyanazért a pénzért. Ennyi. Mondhatom azt, hogy nem tetszik, vághatok pofákat, csak akkor miből fogok enni? Munkavállalásban régóta nincs jog. Csinálod vagy más csinálja, te meg éhen döglesz. Ez van.
2014. szept. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!