Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az Erasmus mennyire jó ötlet...

Az Erasmus mennyire jó ötlet egy társaságkedvelő, de kisebb társaságokat és méllyebb kapcsolatokat kedvelő lánynak? Időre van szükségem az oldódáshoz is.

Figyelt kérdés
Jól sejtem, hogy nem annyira?
2019. jún. 30. 06:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Közepesen jó ötlet.
2019. jún. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki szeretnél lépni a komfortzónádból, akkor igen.
2019. jún. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Az nem is szempont, hogy (mások által adott) iszonyú pénzért valahol tágíthatod a látókörödet. :D
2019. jún. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szivesen mennék, ugyanakkor látva a hozzánk érkező Erasmusos diákok tempeamentumát, hogy mennyire konnyen kapcsolodnak egymashoz pl, van bennem egy csomo bizonytalanság, h jol ereznem -e magam. Az ország megvan, szerelemnyelv nekem a német, de német nyelvterületen még sose jártam, illetve még külföldön se kb soha, szoval van egy részem ami nagyon menne, meg egy masik, amelyik fél :D


Gondoltam itt hátha van valaki aki valami hasonló temperamemtmmal meg félelmekkel vàgott bele ebbe az egészbe :D

2019. jún. 30. 11:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Én azt fontolnám meg a helyedben, ha kimennék, hogy a többi külföldivel barátkozok vagy a helyi németekkel inkább. (A német nyelvről írtál, ezért gondolom Németország de ha esetleg mégsem, akkor bocsi)

Nálunk a mi egyetemünkön a külföldiek főleg egymással vannak jóban én úgy látom. Szerintem ha társaságkedvelő vagy de nem annyira a buli (= hajnalig koncert, esetleg ivás) a cél, akkor szerintem próbálj a helyiekkel ismerkedni inkább. Mivel ők mindig ott élnek, nemcsak fél évig vagy egy évig, ezért szerintem ők nemcsak vagy kifejezetten nem a nagy bulikra helyezik a hangsúlyt. Ők a hétköznapi életüket élik ott, amibe persze lehetnek néha baráti összejövetelek de ahogy el tudom képzelni, bennük nincs az a "egy félévet töltök itt, most kell kiélnem magam" érzés. Lehet van aki bulizósabb, bevállalósabb de szerintem közöttük mégis nagyobb eséllyel találsz olyat, aki hozzád hasonló. Így meg a németet is jobban tudod használni, hiszen az ő anyanyelvük, kérheted őket, hogy ne angolul hanem németül beszéljetek. Nyelvtanulás szempontjából jobban is járnál anyanyelviekkel mint más külföldiekkel. A többi külföldivel persze azért könnyebb lehet szerintem barátkozni mert mivel ott idegenek vagytok, nemrég vagytok ott, ezért kialakulhat egy egymásra utaltság érzet is de ettől lényegesebbnek és valószínűbbnek tartom, amit az előbb írtam a helyi emberekről.

Ami még hasznos lehet, ha valami hobbin keresztül próbálsz ismerkedni. Például eljársz sportolni és aközben ismerkedsz. Egy darabig elég a közös hobbi, ez közös téma és nem kell egyből a mély vízbe ugrani.

2019. júl. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pont nekem is ezek a kérdések merülnek fel. :D Nekem is Németország lenne a cél, és egyet értek az előttem íróval, ha nem a 0-24 bulizás lenne a cél,hanem a nyelvgyakorlás stb. akkor érdemesebb helyiekkel barátkozni. Te mikor mennél ki? Németországon belül van kimondott város, ahova szeretnél menni? ☺️
2019. júl. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!