Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az első két félévemet...

Ha az első két félévemet passziváltatom, mehetek utána gólyatáborba?

Figyelt kérdés
Idén érettségiztem, és valószínűleg felvesznek a KRE pszichológia szakjára, viszont szeptembertől júniusig au pair szeretnék lenni. Mivel jövőre sokkal nehezebb lesz bekerülni, ezért nem szeretnék újra felvételizni, hanem passziváltatnám az első két félévemet. Ezek után gólyaként leszek kezelve, mehetek majd jövőre gólyatáborba?

2019. jún. 30. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos, hogy a KRE-n lehetséges már az első félévben passziváltatni. Általában muszáj teljesíteni legalább az első félévet. Olvass utána a TVSZ-ben!
2019. jún. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mákod van:


Hallgatói jogviszony szünetelése

(1) Ha a hallgató bejelenti, hogy a következő képzési időszakban hallgatói kötelezettségének nem

kíván eleget tenni, vagy a hallgató kérelmére a Tanulmányi Bizottság ezt engedélyezi a hallgató

hallgatói jogviszonya szünetel, a félév passzív.

(2) A hallgató több alkalommal is élhet a hallgatói jogviszony szüneteltetésének lehetőségével,

azonban a bejelentés alapján történő passziválás esetén figyelembe kell venni a (3) és (4)

bekezdésben foglalt korlátozásokat. Mindaddig, amíg a (3) és (4) bekezdésekben maximalizált

passzív félévek számát a hallgató nem meríti ki, addig a hallgató a szünetelés tényét a

NEPTUN-ban maga rögzíti az adott képzési időszak regisztrációs hetében. (A hallgatónak

kérelmet előterjesztenie nem kell.)

(3) A hallgatói jogviszony egybefüggő szüneteltetésének ideje nem lehet hosszabb, mint két félév.

(4) A hallgatói jogviszony egységes osztatlan képzésben, valamint a kétciklusú képzés

alapképzésében összesen 4 félévig, egyéb képzések esetében összesen 2 félévig szüneteltethető.

(5) Az első szüneteltetésre az első félévben is sor kerülhet.

2019. jún. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, ennek én is utánanéztem. Arra lennék kíváncsi, hogy most mennék gólyatáborba, vagy idén.
2019. jún. 30. 22:28
 4/5 A kérdező kommentje:
Elírtam, szóval idén, vagy jövőre.
2019. júl. 1. 10:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát idén semmi értelme:D

Szerintem mehetsz jövőre. Lehet, hogy érdemes külön megkérdezni majd a szervezőktől, de nem hinném, hogy ez problémát okozna:)


Vaaagy elmehetsz mindkét évben :DD

2019. júl. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!