Melyik Egyetemekre lenne érdemes jelentkeznem? (2020)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Estin csinálom az érettségit. Jövő májusban végzek. Nem vagyok kitűnő tanuló, hármas az átlagom. Mivel a 11. és 12-es bizonyítvány eredmények mérvadóak, nem vagyok kétségbe esve, mert a 11-es elég jól sikerült, az utolsó év meg még hátra van.

A következő szakokat írtam össze. Bármennyire is közük nincs egymáshoz, mindegyik érdekel engem. A sorrendet nem döntöttem el még. Várok javaslatokat, mikre jelentkezhetnék még. A felvételi ponthatár ne legyen magasabb, 300-nál.


1. Televíziós műsorkészítő


Dunaújvárosi Egyetem, Ponthatár: 262 (2018)

Eszterházy Károly Egyetem, Eger, Ponthatár: 252 (2018)


2. Bűnügyi Igazgatási (pénzügyi nyomozó)


Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Ponthatár: 282 (2018)


3. Építőmérnöki


Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Ponthatár: 280 (2018)


4. Építészmérnöki


Pécsi Tudományegyetem, Ponthatár: 306 (2018)


MINDEGYIK ÁLLAMI TÁMOGATÁSÚ, LEVELEZŐ !!!


Légyszíves normális válaszokat írjatok. Köszi.



2019. júl. 1. 19:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

1. 2020-tól mindenhová kell egy emelt érettségi és egy középfokú nyelvvizsga.


2. Csak egy pillantást vetettem azokra a szakokra,amit írtál, de lenne hozzáfűznivalóm.

--NKE_RTK levelező: sosem civileknek van meghirdetve, hanem állományban lévőknek. Lábjegyzetet tessen olvasni.


" Bűnügyi nyomozó, gazdaságvédelmi nyomozó, közlekedésrendészeti, igazgatásrendészeti, határrendészeti, valamint közrendvédelmi szakirány levelező munkarendben folyó alapképzésre történő jelentkezés feltétele a rendőrséggel fennálló hivatásos szolgálati viszony, az Országos Képzési Jegyzék szerinti rendőr tiszthelyettes, rendőr vagy határőr szakképesítés – ide nem értve a rész-szakképesítést – vagy rendőrszervező(tiszt), határrendész-szervező(tiszt) végzettség vagy az Országos Képzési Jegyzék bevezetése előtt szerezhető rendőri képesítés, továbbá ezen végzettség (képesítés, szakképesítés) megszerzését követő legalább három éves szakmai gyakorlat, továbbá a jelentkezőnek rendelkeznie kell az állományilletékes parancsnok támogató nyilatkozatával."


--- Építészmérnöki és építőmérnöki kőkemény matek és fizika!!!

2019. júl. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A mérnöki az valóban kőkemény matek, oda csak akkor menj, ha nagyon penge vagy belőle emelt szinten.

Te ismered a képességeidet, te tudod hogy mennyit vagy képes tanulni és azt, hogy mi érdekel. 3as átlaggal szerintem nagyon szenvedni fogsz, bármelyik szakot is választod.

2019. júl. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem vesztek semmit, ha jelentkezem egyetemre, akármennyi szakra. Nyilván, ha nem vesznek fel, akkor szakmára megyek. Ettől függetlenül nem veszítek semmit.
2019. júl. 1. 20:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Ezek rendes alapképzések vagy foszk? Mert ha alapképzés nekem furàk ezek a ponthatàrok. Mivel 280 pont a minimum.
2019. júl. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
De olvastad az elejét? 2020-tól kell egy emelt(pl. építőmérnökin emelt matek, vagy fizika) + 1 nyelvvizsga . Enélkül elutasítják a jelentkezésedet. Fölösleges is beadni. Amúgy max 6 helyet jelölhetsz meg. 3-at ingyenesen, háromért fizetned kell.
2019. júl. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4# : én néztem. A televíziós az foszkos, a többi levelező. Ugye az NKE nem számít, mert állományban lévőknek lehet jelentkezni. A többi stimmel, tényleg annyik voltak.
2019. júl. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mármint ALA.
2019. júl. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az igazságügyiset benéztem, nem olvastam el az apróbetűs részt. A televíziós műsorkészítő amúgy a fő cél.
2019. júl. 1. 20:18
 9/11 anonim ***** válasza:
#8: az viszont nem egyetemi szak, hanem felsőfokú szakképzés
2019. júl. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

FOSZK felejtős. A TV-s műsorkészítőre max akkor menj, ha ez életed nagy álma. Romokban hever ez a szakma Magyarországon, nagyon nehéz vele boldogulni.


Rendőr cucc: ha nem is ez a szak, de nézz körül, mert szerintem a rendőrség érdekes szakma, ha nem is keresed halálra magadat vele. Sportolsz amúgy valamit? Egy küzdősport nem árt mellé.


Mérnöki szakok számodra felejtősek, ilyenre amúgy is csak nappalin szabad járni.


Szerintem nézd még meg a kereskedelem és marketing vagy turizmus-idegenforgalom szakokat is, hátha megtetszenek. Kicsit matekosak ezek, de nem annyira. És nagyon színes, sokrétű, érdekes szakmák, lehet velük boldogulni.

2019. júl. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!