Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE vagy a Pázmány jogi...

Az ELTE vagy a Pázmány jogi karát ajánljátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Elég sok helyről hallom, hogy bár az ELTE nívósabb egyetemnek számít, a Pázmányon könnyebb elvégezni a jogot, és jobban is viszonyulnak ott a hallgatókhoz a tanárok. Mindkét egyetemet beírtam, de még nem döntöttem el, melyiket válasszam. Tudnátok tanácsot adni? Főleg azok véleménye érdekelne, akiknek vannak tapasztalatai az említett egyetemekkel kapcsolatban. Ha vannak infóitok a kolik állapotáról és a diákéletről, azokat is megköszönném. Előre is hálás vagyok a válaszokért! :)

2019. júl. 1. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
ELTE-t írd első helyre, Pázmányt másodikra. Ha felvesznek az eltére, az a legjobb. Ha csak a Pázmányra, az is jó. Azzal is el lehet boldogulni.
2019. júl. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
ELTE-t hagyd első helyen, utána legyen Pázmány.
2019. júl. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Tök mindegy. Nem ez számít. 20 évvel ezelőtt lehet számított ez valamit de már régen meghaladtuk ezt az időt. A szakmai tapasztalat sokkal fontosabb. Bárhová is mész másodév után érdemes elkezdeni dolgozni. Vagy szakmai gyakorlat keretében vagy rendesen munkaviszinyban. Soklal jobban meg is tanulod az anyagot ha látod a gyakorlatban és marha jól néz ki az önéletrajzban, hogy úgy vagy diplomás pályakezdő, hogy egyetem alatt is kipróbáltad magad itt-ott. Versenyekre, TDK-ra stb szintén érdemes menni. Szintén jó tapasztalat és marha jól néz ki az önéletrajzodban. Ezek hidd el sokkal többet számítanak mint az, hogy milyen egyetem van a diplomádba írva. Persze a diplomajegy is fontos. Négyes alatt nem fogsz értelmes munkát találni. Hajrá!
2019. júl. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez szép és jó, csak vannak olyan állások, ahol ELTE-n végzetteken kívül nem vesznek fel másokat, ezt tapasztalatból írom.
2019. júl. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is tapasztalatból írtam, amit írtam. Azt meg nehezen hiszem el, hogy egy OTDK-t nyert, szakami tapasztalattal rendelkező pázmányos (vagy bármilyen más) jogász helyett egy ilyenekkel nem rendelkező eltést vesznek fel csak azért mert elte. Ha így van akkor elég sötét hely lehet.. Én akárhol dolgoztam (jellemzően ügyvédi irodák) mindig a szakmaiság volt az elsődleges nem a mellveregetés, hogy kinek honnan van a diplomája. Egyszerűen nincs értelme ennek az egésznek. Találkoztam már eltén végzett jogásszal is, aki olyan lusta volt mint a bűn. Ahogy pázmányossal is találkoztam már, aki lusta volt mint a bűn. Ez nem egyetem kérdése szerintem. De nem is akarok vitatkozni ezen, csak számomra ez egy érthetetlen és felesleges mentalitás. Egy olyan mentalitás, ami inkább megnehezíti a közös munkát mintsem elősegíti. Hála az égnek élőben még nem találkoztam ilyennel..
2019. júl. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Éppen olyan példát hozol, ami az ELTE-n végzetteket igazolja, az OTDK-t vagy nemzetközi versenyeket ők nyerik rendre. Szakmailag éppen ez az egyetem adja a legtöbbet a munkaerő-piacra, nézz meg nevesebb irodákat, ELTE-n végzettekkel van tele. Ez nem mentalitás, hanem ténykérdés, ELTE-n végzettől még nem hallottam szakmailag teljesen falsch álláspontot szakmai kérdésben, más jogi karon végzett esetén igen, alap jogintézménnyel, szabályozási rendszerrel nem voltak tisztában, illetve nem úgy, amilyen szinten kellett volna a munka során. Dolgoztam együtt többször más jogi karon végzettel is és ELTE-sel is, látszik a különbség. Releváns a szakmai tapasztalat, de erős jogi dogmatikai alap, gondolkodásmód nélkül nem sokat ér. Több ügyvéd járta már meg így akikkel beszéltem, ők inkább ELTE-n végzetteket alkalmaznak éppen ezért.
2019. júl. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, szerintem jogi gondolkodásmódot sajnos egyik egyetem sem ad ma Magyarországon. Ezt később tudja elsajátatítani az ember a gyakorlatban ha van rá érzéke. Én nem mondom, hogy az ELTE rossz lenne, egyáltalán nem az. Sőt. Viszont az a kijeletnés, hogy más egyetemen végzett jogászoknak kevesebb a tudása szerintem nem állja meg a helyét.
2019. júl. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Én a Pázmányt választottam, első évemmel végeztem és egy iroda adminisztrációs részlegén vagyok nyári munkán. Ha az órarend engedi, akkor suli alatt is maradok dolgozni. Nem mellesleg az ország egyik legismertebb (nem ügyvédi) irodájáról van szó. Az iroda vezetője pedig mondta is, hogy lesz$rja, hogy hova járok, mert semmit sem jelent.
2019. júl. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
18%
+1 ELTE :) (baratnom odajar es van ralatasa ezekre a dolgokra)
2019. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
33%
Már régen meghaladtuk ezt az egysíkú gondolkodást. A Pázmány emberközpontúbb, az Elte követelőző. Mindkettőben van valami rossz, úgyhogy szinte teljesen mindegy. Nem kell foglalkozni az elfogult sznobokkal.
2019. okt. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!