Bionika vagy biomérnök?

Figyelt kérdés

Valaki pár mondatban össze tudja foglalni mi a különbség a kettő között? A biomérnöki kicsit megfoghatatlan számomra.


Melyiknek van nagyobb haszna? melyik keresettebb? Melyiket érdemes választani?


(Eddig a Biológia Bsc volt a terv, máson nem is gondolkoztam, ezért vagyok elég tájékozatlan, de most nagyon sok rosszat hallottam a bioszról, és szeretnék többet tudni a többi bioszos/élettanos szakról)



2019. júl. 4. 12:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Totálisan más a kettő!


Biomérnök ipari vonal, élelmiszer, gyógyszer, vízügy, gyártás. Persze MSc-vel azt csinálsz amit szeretnél. Programozás oktatás nincs túlzottan, ez kutatásban komoly hátrányt jelent. Foglalkoztam biomérnökökkel, nehéz felzárkóztatni őket. Iparban nyilván keresettebbek, és kb hasonló a vegyész szakhoz.


Bionika meg gyakorlatilag egy mérnök informatika szak, sok matek, programozás. Kiegészítve némi kémiával, közepes mennyiségű biológiával és speciális tárgyakkal, mint neurbiosz pl.


Kutatósdihoz szerintem utóbbi alkalmasabb, viszont neked kell a téma után menni és a tudást felszedni. Nagyon fontos már az elején az önállóság és hogy tudd mit akarsz, mert nincs ilyen állás, hogy bionikus. Neked kell felépíteni a karriered nulláról.

2019. júl. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, én biológus szakos hallgató vagyok, de sok közös óránk volt/van mindkét szakkal.

Szegeden tanulok, más egyetemről nem tudok nyilatkozni.

Nálunk a bionika és a biomérnök között a biomérnököt veszik "komolyabban" (mind a hallgatók, mind az oktatók.) Ez alatt azt értem, hogy a bionikásoknak külön, könnyített változatokat hoznak létre sok tárgyból, vagy könnyített követelmény alapján külön értékelik őket.

Míg a biomérnökök velünk, illetve a mérnökökkel rendesen végig szenvedik a tárgyakat. Persze ez nem mindenben igaz, de a nehezebb tárgyakra jellemző.

Azon kívül a két szaknak elég sok a közös tárgya papíron, ez a mérnöki és a biológus tárgyak keveréke.

Annyit fűznék még hozzá, hogy sajnos nagyon sok olyan bionikás ismerősöm van, akiknek csak a diploma kell, annyi a lényeg h ne rúgják ki őket, sok tárgyat buknak, nem is igazán érdekli őket, egyszer legyen meg. Biomérnököknél valamivel kevesebb ez az arány.

Nyilván nem mindenki, meg ez elég gyakori más szakok is :)

(Biológián többen vannak akik komolyan veszik, valószínűleg azért mert itt egy bsc-vel semmit se tudsz kezdeni kb, és csak azok maradnak akiket tényleg érdekel.)

Mindkettővel el lehet helyezkedni szerintem elég jól, de ha választanom kéne a kettő közül, én biomérnökire mennék, már csak azért is mert Magyarországon nem olyan jó a helyzet a bionikához.


Megértem, hogy elrettentél a biológia szaktól, nagyon nehéz és a fizetés is kevés, de ha az ember szereti, megéri. Nagyon sokat beszélnek nekünk arról, hogy mi mindent lehet kezdeni a szakkal, és elég sok kimeneteli lehetőség van, pl. ha pénzt akarsz keresni, el mehetsz sales-esnek is :).

2019. júl. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!