Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A szamgimnáziumban vagy a...

A szamgimnáziumban vagy a szakközépiskolában érettségit vagy szakmát kapok?

Figyelt kérdés

-A szakgimibe érettségit vagy szakmát kapok?


-A szakközépiskolában?


-Melyikbe érdemesebb majd jelentkezni?


-A szakmai érettségi mit takar?


-Fősulira, vagy egyetemre lehet valamelyik után jelentkezni?


Bocsi hogy kicsit sok a kérdés viszont sehol nem találtam pontos választ.


2019. júl. 10. 15:07
 1/3 A kérdező kommentje:
*szakgimnáziumban
2019. júl. 10. 15:08
 2/3 anonim ***** válasza:

Szakgimnáziumban érettségit szerezhetsz (itt kötelező a szakmai tantárgyból is érettségizni), majd egy év tanulással szerezhetsz egy okj-s szakmát (54es vagy 55ös számmal kezdődőt ha jöl tudom de ebben nem vagyok biztos) ami az előző tanulmányaidra épül. Így 4+1 év tanulással lesz egy szakmád.


Szakközépiskolában nem szerezhetsz érettségit. Kapsz egy szakmát, de nem olyat mint a fent leírtakat.


Gimnáziumban 4 év alatt leérettségizel majd beiratkozol egy érettségi utáni okjre akkor 2 év alatt megszerzed ugyanazt a papírt, mint a szakgimnáziumban. Így 4+2 év tanulással lesz egy szakmád.


Javaslom hogy csak akkor válaszd a szakgimit vagy a szakközépiskolát ha nyolcadikosként 100 százalékosan biztos vagy benne, hogy mit is akarsz tanulni. Menet közben nagyon nehéz váltani (pl: 11-ben szakgimiből gimibe átmenni keveseknek sikerül), ha mégsem jön be az a szakirány amit kinéztél magadnak.

2019. júl. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Most a kérdéseimre legalább pontos választ kaptam.Most leszek nyolcadikos, és ugye el kellesz döntenem. Egyépként lány vagyok, és rendőrnek szeretnék tanulni. És egyetemre vagy főiskolára utána akarok menni hogy tovább szakosodjak.
2019. júl. 10. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!