Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Tegyük fel érettségi után elmennék dolgozni/szakmát tanulni, de pl. 26 évesen mégis szeretnék elvégezni egy egyetemet. Csak itt közbeszól a pénz. Sajnos már csak egy szülőm él, és tőle sem várnám el, hogy támogasson, mert tudom amúgy is nehéz neki. Árvaellátást nem kapnék gondolom, mert túl idős lennék addigra, a félre tett pénzem pedig előbb-utóbb elfogyna. Az egyetem mellett pedig nem biztos, hogy tudnék dolgozni. Ilyen esetben miből él meg az ember? Kénytelen hitelt felvenni, van valami segély, vagy muszáj munkát találnia, amit egyetem mellett végez? Esetleg ilyenkor már csak levelező képzés jöhet szóba?


Jelenleg a jövőmön gyötrődöm, és nem szeretnék most egyetemre menni, csak félek később meggondolnám magam, viszont már túl késő lenne. Aki hasonló helyzetben élt, vagy bármilyen tapasztalata van, kérem adjon tanácsot! Előre is köszönöm!



2019. jún. 4. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Levelezőre szoktak menni, az én édesanyám is arra ment, bár neki könnyebb dolga volt a munkahelyével.
2019. jún. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Így átgondolva szembesülök vele, hogy ha nincs jövedelmem, vagy elég megtakarított pénzem, aligha végezhetek egyetemet,főleg ha családot, vagy esetleg enni szeretnék... Azaz vagy most, vagy soha.
2019. jún. 4. 12:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ha nincs jövedelmed, se támogatód (szülő) nyilván nem tudsz élni, de nemhogy egyetemen, hanem sehol.. Ez egyértelmű.

De ugyanúgy ahogy édesanyám mások is mennek később egyetemre levelezőre, mellette dolgoznak. Nehéznek biztos nehéz, de nem elvégezhetetlen.

Miért nem akarsz most menni?

2019. jún. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Még van 1 évem eldönteni, de egyrészt fogalmam sincs merre menjek tovább, másrészt nem érzem magam képesnek rá, sok mindent olvastam, ami nem valami biztató.
2019. jún. 4. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!