Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építész vagy gépész mérnök?

Építész vagy gépész mérnök?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 20 éves lány vagyok, jelenleg gépgyártástechnológiai technikus a szakmám. Jövőre tervben van az egyetem, de még nem jutottam döntésre azzal kapcsolatban,hogy milyen szakra menjek. Építész-és Gépészmérnök között hullámzok most. Most a gépészet területén helyezkedtem el, amit szeretek is csinálni, de nem érzem azt hogy a bennem bújkáló kreativítást tudom megfelelőképpen kamatoztatni. Viszont ez nagyon fontos szempont számomra,hogy ennek hasznát tudjam venni. Nagyon szeretek műszaki rajzokat készíteni, természetesen van is hozzá érzékem szerencsére. Utána olvasgattam a két szaknak és úgy vettem észre,hogy az építészetben több lehetőség van a kreativítás kibontakozására, amíg a jelenlegi szakmámban ezt elenyészőnek érzem. (Ha esetleg ezt olvassa olyan személy,aki építészmérnök vagy egyetemen hallgató azzal nagyon szívesen beszélgetnék pár szót!) Ti mit gondoltok, melyik szakmában van több élvezhetőség, önállósodási lehetőség?

2019. júl. 13. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Építő/építészmérnökként sztem normális mérnöki bérre kivitelezésben van nagyrészt lehetőség.

Ha tudsz alkalmazkodni a kinti körülményekhez, gyakori hétvégi munkához, néha alja vagy iszákos munkaerőhöz (segédmunka sajnos ilyen) akkor választhatod akár az építészt is.

Vidéken vannak olyan építészek akik 140-ért rajzolgatnak még most is..



Amúgy meg inkább toronymagasan a gépészt ajánlanám.

2019. júl. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vodafonelive ***** válasza:

Ha ez a kettő érdekel akkor leginkább Budapest, Debrecen, Győr és Pécs van kilátásban? Itt oktatnak építészetet is meg gépészetet is.

Válassz gépészmérnökit és ott meg épületgépész specializációt, lány vagy könnyebb dolgod is lenne egy olyan tanuló közösségben, ahol a nők aránya ~2%. (oké egy-két régi vágású tanár nem szereti a lányokat ezen a szakon, de megijedni nem kell, mert építészek között fele-fele a fiú-lány arány). Épületgépészetnél: közös munkáid lesznek az építészekkel akiket mindig szidalmazhatsz és elküldhetsz a qrva anyjukba a sok változtatgatás miatt. :) Kreativitás nagyon nincs, mert a megrendelő pénztárcája szabja meg a rendszeredet ami 95%-ban a legolcsóbb legyen. Ha nem tetszik a szakirány a diplomádban ugyan úgy gépészmérnök leszel és simán betölthetsz vele minden gyártós meg társai állást is jobb fizetésekért akár vidéken, akár Budapesten, ellenben az építésszel ahol nagyon meg leszel lőve, mert 99%-ban építőiparban tudsz lenni kevés összegért. Több benne a kreativitás, az osztályozás szubjektív sajnos minden intézménynél, hosszú éjszakákon kell túlnyúlni.

Üdv, egy épületgépészeti szakirányt végzett gépészmérnök.

2019. júl. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a gépészmérnökök nagyon kapósak! mindenütt hiány van belőlük, jól keresnek, és jó terület, önállóan dolgoznak. Építésznek az jó, aki nem csak a műszaki rajzokat szeretni, hanem szabadkézzel is nagyon jól rajzol (a rajz felvételi is egyébként, és kell is később a gép mellett, hogy ki tudja szabadkézi rajzban fejezni magát)
2019. júl. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem gépészmérnök. Mindenhol ilyen álláshirdetéseket latok,
2019. júl. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!