Így lehetek tanár?

Figyelt kérdés

Érdekelnek a nyelvek, különösen az angol, ezért szeretnék anglisztikára menni. Azt tudom, hogy ma már sima anglisztikás diplomával nem taníthat az ember (úgy tudom régen ez lehetséges volt), de hallottam olyanról, hogyha felveszek minornak valamit, az én esetemben egy másik nyelvet, akkor úgy lehetek tanár. Ez igaz?

Illetve, a másik lehetőség az, hogy az alapképzés után átjelentkezem tanárira mesterképzésre?

A tanításon kívül még a fordítás is érdekelne, ezért gondoltam az anglisztikára, meg akkor az lenne a főszakom és minorban a másik nyelv csak amolyan "félszak". Viszont azt akarom, hogy meglegyen a lehetőségem arra is, hogy taníthassak.


2019. júl. 13. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
A minor vagy specializáció kötelező, vagyis az nem azt adja, hogy taníthatsz. Osztatlan tanárképzésre kell menni.. Vagy lehet azt hogy anglisztika alap utána mester majd utána 1 év pluszba tanári képzés.
2019. júl. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Csak nemrég volt egy ilyen kérdés itt, pontosan már nem emlékszem, de valami olyan volt, hogy egy lány történelem-olasz tanárnak akart menni és azt mondta az egyik tanára, meg itt is azt írták neki, hogy mehet olasz szakra, felveheti a törit minornak és így lehet olasz-történelem szakos tanár.

Nálunk is van egy olyan angoltanár, aki történelem szakos volt angol minorral.

2019. júl. 13. 18:39
 3/3 anonim ***** válasza:
Régen a Bologna rendszerben (amikor a tanári is osztott volt) tényleg létezett minor/major szak. Azonban most már nincs. Ha tanár akarsz lenni akkor tanári osztatlanra kell menned, és a meghirdetett szakpárok közül választanod.
2019. júl. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!