Hogyan kezdjek neki egy teljesen idegen nyelv megtanulásával? Szerintetek mely nyelvet lehet a legkönnyebben megtanulni?

Figyelt kérdés

Nem tudok egy nyelven se beszélni, csak németül az alapokat, de nem tudnék kommunikálni belőle.

Nekem a francia nyelv tetszett meg, igaz, az igenen a nemen és a köszönésen kívül semmit se tudok.

Elkezdtem tavaly egy iskolában az angol nyelvet, de teljesen összekevertem utána a némettel.



2019. júl. 14. 09:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Angol-franciásként nem ajánlom magyarból egyből a franciát. Nehéz, magyar agynak szokatlan, első nyelvnek sok buktatót és kudarcélményt tartogathat, ami elveheti a kedved és azért kár lenne. Én az angolt javaslom, köztes nyelv, hasonlít a germán és a latin nyelvekre is, mindkét irányba könnyű elindulni belőle, majd ráérzel, melyik irány a neked jobban tetsző.

A nyelvkeverés természetes addig, amíg a nyelvtudásod nem áll biztosabb lábakon. Az ne vegye el a kedved. majd túllendülsz rajta.

2019. júl. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Hát szerintem először érdemes eggyel kezdeni,azt írtad, hogy a francia nyelv tetszett meg, akkor kezd el azzal és majd később a többit. Először nekem is csak az angol volt, mert ezt szerettem és ezt feltornáztam elég jó szintre és utána kezdtem el jobban foglalkozni a némettel(de a németet angol mellett igaz elkezdtem, de angolból jobb szinten voltam és így a német nehezebben ragadt meg) , végül ezt is feltornáztam. Most spanyolt tanulok, itthon. És hát idő, szorgalom , kitartás kell hozzá. Természetesen az angol és német tanulása közben volt olyan hogy németnél angolul jutott eszembe egy szó vagy kifejezés vagy fordítva. Nem csoda hogy összekeverted, hiszen egy nyelvcsaládból származik a 2 ezért hasonlóak is. Szóval válaszd ki amelyiket tanulni akarod, először koncentrálj csak arra utána meg jöhet a többi, ennek több előnye is lesz ha egyet nagyon jól megtanulsz, mert utána azt veszed észre ez meg az hasonlóan mint az angolban stb
2019. júl. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Angol. Tanárral.


Miért?

1. Nem tűnsz lelkes nyelvtanulónak, olyat tanulj, mi hasznos, hátha egész életedben ez marad az egyetlen, amit tanulsz. Ez legyen az angol, mert a legtöbb állásnál olyan alap, hogy beszéled, mint az, hogy veszel levegőt.


2. Azért is az angol, mert a legkönnyebb az összes közül.


3. Ebből van a legtöbb anyag, szakmai és szórakoztató egyaránt.


...

2019. júl. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
26%
Rosetta Stone
2019. júl. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Ne az legyen a fontos, hogy könnyű nyelvet tanuljál, hanem azt, hogy hasznos legyen. Ami könnyűt tudok ajánlani (lovári, eszperantó), az gazdasági szempontból kevéssé hasznos. Tanulj angolul! Előbb-utóbb majd eszedbe fognak jutni a szavak a megfelelő nyelven. Aztán felveheted a franciát is, azt az angol anyanyelvűek közül is sokan tanulják.
2019. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Az angol sem könnyű nyelv, pláne, ha magas szinten akarja beszélni az ember, jó kiejtéssel. Én azért azt javaslom, mert azt látod a legtöbbet a mindennapokban, ezért úgy talán jobban "ragad", pl. internetes hírek, játékok, angol sorozatok magyar/angol felirattal stb. Szóval több a passzív gyakorlási lehetőség. Nekem mondjuk a német az első nyelvem, mint ahogy neked, sok helyen kell, de az alapok nem elég. És tanár kelleni fog. Iskolában, gimiben biztos vannak nyelvórák/nyelvszakkörök.
2019. júl. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az angol engem sajnos nemigazán érdekel (azért is hagytam abba azt a nyelvet), németül fogok szerintem megtanulni, és mellette valószínűleg franciául egy tanár segítségével.

Sajnos hiába írjátok azt hogy az angol egy világnyelv, nem lesz szükségem rá az életemben.

2019. júl. 14. 13:47
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon-nagyon kicsi az esély rá, hogy ne kelljen. De legyen szerencséd!
2019. júl. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Most pl. Horvátországban vagyok nyaralni és bárkire rákérdeztem csak horvátul és egy kicsit németül tudnak. (már aki...)

Az idegenvezető sem tudott angolul, csak németül meg olaszul. Elég furcsa, hogy a "világnyelvet" nem ismeri az idegenvezető..


De legalább találkoztunk sok magyarral a környéken. :D

2019. júl. 21. 12:37
 10/18 anonim ***** válasza:
66%
Nem mindenhol kell amúgy az angol...Horvátországban vagy Szerbiában tipikusan anyanyelven+németül vagy franciául szoktak beszélni. Itt vannak a közelben amúgy Ausztria, Németország is, ahol kimondottan utálják, ha valaki angolul akar boldogulni.
2019. júl. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!