Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szoftverfejlesztő vagy informa...

M4teka kérdése:

Szoftverfejlesztő vagy informatikai rendszerüzemeltető?

Figyelt kérdés
A fent említett két OKJ-s képzés között vacilálok. Mind a 2 szimpatikusnak tűnik azonban még egyikből sem tapasztaltam meg olyan sokat, hogy egyértelműen el tudjam döntetni melyiket válasszam. Ezek közül melyikkel lehet könnyebben elhelyezkedni illetve mennyire tudom hasznosítani egy esetleges továbbtanulás (egyetem) folyamán?
2019. júl. 17. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyetemen nem fogadnak el ezekből semmit sem, ha erre gondolsz.


A szoftverfejlesztővel jobban jársz, de cska akkor, ha tanulsz is mellé. Az OKJ semmit sem garantál (csak egy papír).

2019. júl. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha egyetemen gondolkozol akkor az OKJ csak kiesett idő, érdemes rögtön az egyetemmel kezdeni. A szoftverfejlesztő az programozó, nyilván nehezebb, de ha jó vagy belőle akkor jobban meg is fizetik. Viszont egyetértek az elsővel, abból az OKJ édes kevés, magadnak is kell hozzá tanulni, nem is keveset. Ha elég jó vagy, akkor munkát se nehéz találni vele, de nem mindenki képes rá. TE tudod mennyire megy az algoritmizálás, gondolom ez azért infó órákon kiderült.

A második talán könnyebb, de rendszergazdaként nem tudom mennyire könnyű az elhelyezkedés. Ez inkább hardverekre, hálózatokra, hálózatépítésre koncentrál, egy ismerősöm most csinálja, ő ilyesmiket szokott emlegetni.

2019. júl. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!