Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha újrafelvételizek megmaradna...

Ha újrafelvételizek megmaradnak a felvett tárgyaim?

Figyelt kérdés
Jelentkeztem ugyan arra a szakra, amin már teljesítettem egy évet, hogy felvegyenek állami képzésre. Az előzetes tárgyfelvétel során összeállítottam az órarendemet nekem megfelelően, és fontos lenne, hogy így maradjon. Ha jól értelmeztem, akkor, ha felvesznek újra, az egy ettől független képzés lesz, ami azt jelenti, hogy újra fel kell vennem a tárgyakat. De mivel az előzetes tárgyfelvétel már lezajlott, szinte biztos, hogy nem tudom ilyenre, vagy hasonlóra összeállítani az órarendem, ugyanis már csak a maradék helyek vannak. Van erre bármilyen mód, hogy ez maradjon az órarendem? Lehet kérelmezni? Van bárkinek ilyen tapasztalata?

2019. júl. 22. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Üdv!

Hasonló cipőben járok. Ha újrafelvételiztél, akkor el kell fogadtatnod először is a meglévő tárgyaidat, különben elölről kell kezdened az egészet.

És természetesen abban az esetben a rendes tárgyfelvétel során tudod csak felvenni majd a tárgyakat, valószínűleg maradék helyekre.

2019. júl. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Akkor sem valószínű, hogy tudnak segíteni, ha valamilyen bizottságnál kérvényezem?

Illetve igaz az, hogy a 0 kredites tárgyakat nem fogadják el, újra kell teljesíteni?

2019. júl. 22. 20:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos semmilyen módon nem fogod tudni megtartani az órarendet.

Milyen 0 kredites tárgy? Aláírás van belőle? (Pl testnevelés)

2019. júl. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, testnevelésre gondoltam.
2019. júl. 22. 20:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt el lehet fogadtatni.
2019. júl. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! Még egy kérdésem lenne :D Hallottam olyat, hogy mivel az előzetes tárgyelvétel során felvettem a tárgyakat, ezek úgymond le vannak foglalva, és amikor majd veszem fel a tárgyakat az új képzésen, akkor meg tudom csinálni, hogy a régin leadom, az újon pedig felveszem. Ez így működhet?
2019. júl. 22. 20:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Ilyesmiről nem hallottam, eléggé urban legendnek tűnik nekem.
2019. júl. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!