Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha az egyetem első félévében...

Ha az egyetem első félévében automatikusan felvett tantárgyak összkreditszáma 32, és ebből 2 tantárgyat nem teljesítek, ami összesen 12 kredit, akkor megtartják az állami ösztöndíjas képzésemet?

Figyelt kérdés

Tehát még így is megvan a TVSZ-ben meghatározott kötelező min.18 kredit és 2.75-ös átlag.


Továbbá nem értem, hogy miért vettek fel nekem automatikusan 32 összkreditű tantárgyakat, amikor min. 18 a kötelező?



2019. jan. 3. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:

32-12=20, szóval a 18 kredit az megvan. Az átlag meg attól függ, hányasra sikerül a többi tárgy. És azért vettek fel neked 32 kreditet, mert biztos az van a mintatantervben.


Amúgy remélem nem matekra vagy mérnöki szakra jársz, már bocsánat.

2019. jan. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és őszi félév után nem sorolhatnak át, csak a tanév végén.
2019. jan. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Mérnökinformatikus szakra járok.

Tehát akkor a nem teljesített tantárgyakat újból felvehetem? Maximum hányszor plusz költségek nélkül?

2019. jan. 3. 21:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Felveheted, ha meghirdetik őket a jövő félévben. Hogy fizetni kell-e a nem teljesített kreditekért, az egyetemfüggő, van ahol kell, van, ahol nem. Egy tantárgyat maximum háromszor vehetsz fel, de ebbe a CV kurzus nem számít bele. Ha egy kötelező tárgyat harmadik felvételre sem teljesítesz, megszűnik a jogviszonyod.
2019. jan. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Évente 36 kreditet kell teljesíteni, a 18-at két félév átlagában kell érteni. Így erre a kérdésre nehéz válaszolni, mindenesetre ha tartod ezt a teljesítményt, akkor nem sorolnak át.


Annak meg szerintem nézz utána, mi az a mintatanterv. Mérnökinfó 7 féléves képzés, vagyis 210 kreditet kell teljesíteni, ezért félévente kb. 30 kreditet osztanak be, illetve a mintatanterv az egymásra épüléseket is figyelembe veszi. Ha csak 18 kreditet vennél fel, akkor kapásból 12 félévig tartana az egyetem, feltéve, ha az egymásra épülések miatt nem csúszol még plusz 1-2-t. Amúgy ha neked elég a 18, akkor félév elején nyugodtan leadhattad volna, ami nem tetszik.

2019. jan. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

# 4


Az is egyetemfüggő, hogy hányszor vehetsz fel egy tárgyat.

2019. jan. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 cro-minyon válasza:
Így még nem sorolnak át.
2019. jan. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!