Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kik ma az egykori egyiptomiak?

Kik ma az egykori egyiptomiak?

Figyelt kérdés
Mert úgy tudom, hogy akik ma ott vannak azok nem a piramis építők. Azok hol vannak most, ha nem Egyiptomban?

#pira misu
2019. aug. 2. 04:57
 1/10 anonim válasza:
75%
Halottak.
2019. aug. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%

Nagyrészt.

Aki meg maradt, az kopt. Őket még csak most gyilkolják halomra.

2019. aug. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Mansour ***** válasza:
92%

A koptok tekinthetők leginkább az ókori egyiptomiak leszármazottainak. A kopt nyelv (ami már nem beszélt nyelv, de rituális célból még használják) az egyiptomi nyelv legkésőbbi rögzült állapota.

De nyilván az arab egyiptomiak is keveredtek valamilyen szinten az "őslakossággal", tehát bennük is van azért némi ősi egyiptomi vér, és ugyanígy a koptoknál is van némi arab bekeveredés.

2019. aug. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mansour ***** válasza:
30%

"Őket még csak most gyilkolják halomra."

Ez azért enyhén szólva is túlzás. Kétségtelen, hogy mostanában fellángolt egyfajta üldözési hullám, de a közel 100 milliós Egyiptomban a lakosság kb. 6%-át kitevő koptok fennmaradását ez azért még nem veszélyezteti.

2019. aug. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok, hogy néz ki élőben egy egyiptomi istennő. Lehetőleg ruha nélkül.
2019. aug. 3. 06:07
 6/10 Mansour ***** válasza:
100%
Egy fényességes istennőre nem emelheted a szemed, mert kisül! Főleg meg ruha nélkül... jó volna, mi?... a szíved megállna abban a pillanatban!
2019. aug. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mivel nem tudom, hogy hogy néz ki, nem tudom, hogy jó lenne-e, hát majd utána eldönteném, de kíváncsi vagyok.
2019. aug. 6. 06:31
 8/10 A kérdező kommentje:
De inkább konkretizálom, olyan rasszú jó nőre gondoltam.
2019. aug. 6. 06:34
 9/10 Mansour ***** válasza:
100%

Aki kíváncsi, hamar megöregszik, meg egyéb szörnyűségek történhetnek vele...

Egyébként így nézhetett ki egy egykori egyiptomi "jó nő": [link]

Nem is rossz...

2019. aug. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezt ugyanazon az oldalon megtaláltam élőben. [link]
2019. aug. 6. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!