Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ausztriában is élnek olyan...

Ausztriában is élnek olyan magyarok, akik elszakadtak az egykori Magyarországtól?

Figyelt kérdés
Ott kb. Sopron vonalában az osztrák szakaszon. Ha igen, milyen az élet? Tartják annyira a nyelvet és a kultúrát, mint pl. az erdélyiek, vagy felvidéken? Hogy bánik az osztrák kormány a magyar kisebbséggel? Gondolom, fényévekkel jobban, mint pl . a szlovákok, ukránok, románok. Egyébként ha vannak oda szakadt magyarok, én nagyon irigyelem őket. Én erdélyi vagyok, és itt elég rossz a rendszer. Nagyon jó lehet egy civilizált, nyugati államban élni. Sok magyar kivándorol, ti meg oda születtetek (a fiatalabbak). Vannak osztrák-magyar összetűzések, mint Romániában a románokkal (egyszerű, buszon való verekedés, stb.)? Egyáltalán milyen ott az élet, mint ottani magyar? Elvégre ti vagytok az egyetlen olyan leszakadt közösség, akinek nagy mázlija volt annak idején. A többiek mind elmaradott országban élünk.

2016. márc. 8. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Vannak Burgenlandban falvakban. Eléggé asszimilálódtak már, de van aki még beszél magyarul.

Én is ismertem ilyet. Megértette a magyart tök jól, de beszélni csak eléggé törve beszélte.

2016. márc. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

Nem olvastam végig a kérdésedet, bocsi.


Nincs összetűzés, nem sok vizet kavarnak. Szlovénokkal volt összetűzés régebben Karintiában, de nem annyira "durvák" mint nálatok, csak hogy használhatnak-e helységnévtáblákat szlovénül meg ilyenek.


Amúgy csupán gazdaságilag szlovákiai magyarok is jól jártak, tudniillik szépen leelőzte Magyarországot Szlovákia...

2016. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát nincs akkora magyarság, mint máshol? A neveiket már németesítették?
2016. márc. 8. 19:49
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként Szlovákiában hogy vannak a magyar nevek? Láttam olyant, hogy Kováčová. Ott nem lehet megtartani a normális magyar nevet?
2016. márc. 8. 19:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Régen erőszakkal szlovákosították a neveket, ma már visszamagyarosíthatod, ha akarod.
2016. márc. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Voltak erőszakosított szlovákosítások a vezetéknevekben (Pl. Kovács - Kováč).

Az "ová" végződést lányoknak oda szokták tenni, azonban jogod van lehagyni ha nem tetszik. Tapasztalatom szerint a szlovákiai magyarok közt többség nem foglalkozott azzal hogy az ovát lehagyja. Sőt nem ritka hogy keresztnévből is szlovákot választanak.

2016. márc. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!