Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki komolyan azt hiszi,...

Valaki komolyan azt hiszi, hogy egyre rosszabb lesz a világ?

Figyelt kérdés

Nem értem azokat az idősebb embereket akik ezeket a kijelentéseket mondják. Oké, hogy az ő életük alatt szabadabb lett és kevésbé erkölcsösebb a világ. Viszont nézzétek már meg a múltat is!

Ugyanilyen eszetlen divatok voltak, még durvábbak is. Néhány száz évvel ezelőtt a nők mindent megtettek, hogy minél vékonyabbnak tűnjenek ezért akár testüket is csonkították. A régebbi korokban sokkal több borbélyház volt, azaz sokkal több kurv* is, oké a magyar lányok csak most jönnek rá milyen jó üzlet ez, de az egyik legősibb dolog.. Régen is ugyanennyi bűnöző volt, s még el sem lehetett őket kapni igazán! Banditákkal voltak tele a kietlen kis helyek, a vizeket meg gyakran kalózok uralták. Rengetegen használtak valamilyen tudatmódosító szert, mivel már akkor kitalálták ezeket.

Folytassam a sort, vagy elég ennyi elhinni, hogy a világ kicsit sem volt jobb, csak mondjuk egy picit erkölcsösebb?


2010. júl. 12. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudod Kérdező, ezt nehéz így megítélni. Főleg ha nem voltál rész nagy változásoknak. Sok idősebb ember, aki még élt az előző rendszerben, ahhoz viszonyítva tényleg érezheti úgy, hogy akkor jobb volt. Különben is viszonyítás kérdése az egész, mindig erre mondom, hogy nézz meg egy felfedezett amazonasi vagy afrikai törzset, milliószor boldogabbnak tűnnek a maguk "civilizálatlan" módján, lehet nekik sem lenne jó a mi életünk.
2010. júl. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
még erkölcsösebb se, mondjuk úgy inklább, álerkölcsös, persze ebből ma is van szép számmal
2010. júl. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy amiket leírtál (kalózok, drogok, stb.) nem voltak az előző rendszerben Magyarországon. Ha megnézed, hogy mi volt 50 évvel ezelőtt Mo-on, hogy mindenkinek volt munkája nem volt ennyi bűnözés, a fiatalok kaptak lakástámogatást, a multik és a bankok nem használták ki az embereket, minden olcsóbb volt, stb. akkor lehet, hogy igazuk van az időseknek abban, hogy most rosszabb a világ. Szerintem ők a saját gyerekkorukhoz hasonlítják a mostani helyzetet.
2010. júl. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak:

Gondolkodjanak el akik a kommunizmushoz hasonlítják! Hisz a Szovjetuniótól kaptunk minden segítséget, Szovjetunió pedig már nem létezik. Ide telepítettek csomó gyárat, amik csak a Szovjetunióban termelhettek nyereséget, hisz ők nyújtották a nyersanyagot, ők vették meg! Mivel azonban felbomlott, ezért érthetően kell valami mást megoldást szerezni.

Ezért volt kérlek az embereknek munkája, de a sok idős elvakult csak siratja ezt a korszakot mikor nem is lehetne vissza hozni..

2010. júl. 12. 13:55
 5/7 anonim ***** válasza:

A világ sokat változott az elmúlt 100 évben és egyáltalán nem mindenben pozitívan.

Nagyszüleinkenk, dédszüleinknek olyan egyszerű volt az életük, mindig tudták mit kell tenniük (akár szerették ezt akár nem), nem volt előttük 100 dolog, amiből választhattak. Ez nekünk-fiataloknak elsőre borzasztónak tűnhet, de valójában vannak előnyei is.

A pék gyereke jó eséllyeé szintén pék lett, ennek tanult, majd ebben dolgozott, talán nem is vágyott többre, boldog volt...

Volt biztos munkája, biztos otthona, biztos családja (a válás, mint opció nem létezett a köztudatban)

Ma ezekért szinte nap, mint nap meg kell küzdeni...

Társadalmilag egyértelműen visszafejlődtünk az elmúlt évtizedekben. Az ember társas lény, és ez régen valóban meg is mutatkozott a mindennapokban. A gyerekek, fiatalok nagy csapatokban játszottak együtt a falu határában egész nyáron (ma egy iskolás hülyére unja magát a szünetben, otthon , egyedül ül a tv, vagy az Internet előtt), a felnőttek is összejártak, együtt végeztek egy csomó munkát, közben beszélgettek, pletykálkodtak, stb.

mindig irigykedve hallgattam nagymamámat aki annyi sztorit mesélt a régi időkből, amiket egymásnak meséltek kukoricamorzsolás közben...

Ma egy felnőtt 8-10-12 óra munka után hazaesik és alig várja, hogy magára zárhassa az ajtót, hogy kirekessze a külvilágot.

Ma nagyon sok a magányos ember, a depressziós ember, az alkoholista, az öngyilkos jelölt - régen nem volt ennyi.

Ma olyan kevesen találják meg a helyüket a világban, régen a töbség tudta hol a helye, mit kell tennie...

A rendszerváltás óta ránktört nagy liberalizmussal nem tudunk mit kezdeni. Csak azt halljuk, hogy valósítsuk meg önmagunkat, építsünk karriert, legyen önzők, foglalkozzunk csak magunnkal, a másikkal nem kell törődni, esetenként el is lehet taposni... Meg amúgy is "élj a mának!" Ez zsákutca!

Életünk másik nagy megrontója a fogyasztói társadalom életrehívása. Mindig elhúzzák előttünk a mézesmadzagot ezzel érvwe el, hogy folyamatosan elégedetlenek lehessünk, mert mindig lesz egy jobb autó, modernebb tv, gyorsabb számítógép stb.

2010. júl. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

(Utolsó vagyok)

Mo.-on sosem volt kommunizmus, max. szocializmus.

Persze, az igaz amit leírtál, és ez a válasz is a kérdésedre: az idősek akkor jobban éltek, mint most.


Más szempontból pedig én is úgy látom, hogy a világ évről évre erkölcstelenebb. Pl. ma már 12-13 évesen elkezdenek a tinik piálni meg cigizni, hogy a többit ne is említsem... Ha belegondolsz, hogy 100 évvel ezelőtt még nem fogadták el a házasság előtti szexet, akkor tényleg romlik a társadalom.

2010. júl. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a vilag allandoan valtozik es nem lehet altalanossagban elmondani, hogy jobb vagy rosszabb lesz, mert van, ami jobbra fordul, van, ami rosszabbra eppen. De osszessegeben en is ugy erzem, hogy a 80-90-es evekben nekem szemely szerint jobb volt. Igaz, nem volt internet meg mobiltelefon, de az emberek sem volt igy elidegenedve egymastol es nem minden csak a penzrol szolt es akkor az embernek volt igazi sikerelmenye, manapsag meg mindent kidobunk, es vesszuk az ujat - semmihez sem kotodunk igazan. Es szerintem az idosek erre mondjak, hogy a vilag regen jobb volt. Persze, hogy akkor is voltak rossz meg kapzsi emberek, de nem minden arrol szolt, hogy mennyi penzed van es milyen a kocsid, a hazad, a ruhad. Mikor en gyerek voltam, nem az szamitott, hogy kinek volt converse cipoje meg kinek nem. Neha elgondolkodom, hogy a mai gyerekek mennyivel maskepp elnek, mint mi anno, mert mi kint jatszottunk az utcan, ma meg a gyerekek a szomszed gyereket sem ismerik sok esetben. Nekem a mai vilagban a felszinesseggel, ketszinuseggel van gondom. Ezert gondolom, hogy nekem szemely szerint rosszabb. Biztos, hogy van, akinek most jobb, mindenkinek mas a felfogasa. Ja, es oreg sem vagyok, a 80-as evekben szulettem. Voltak jobb es rosszabb dolgok, de osszessegeben barmikor elcserelnem ezt a mai semmitmondo idoszakot a regiert.
2010. júl. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!