Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kegyeleti kérdés, holttest...

Kegyeleti kérdés, holttest tárolás? Nem elég a mély fájdalom, de történhet rosszabb is.

Figyelt kérdés

Csütörtök hajnalban 4 óra körül halt meg, nyílt sebei voltak. 6 órakor találtuk meg, 9-re már a ravatalozóban volt és ott az előre bekapcsolt hűtőbe tettük. De a hűtő csak zúgott, de nem hűtött. Mikor délután a gondnok kiment valamit buherált és a hűtő elkezdett hideget árasztani, de így is csak +4 fok lett. Pénteken kimentem a temetkezési vállalkozóval a ravatalozóba, de egyből éreztük a szagot.

A vállalkozó azt mondta, hogy a szombati temetést kibírja, ha a hűtő addig nem áll le.

Éjjel az egész család azon aggódott, hogy valahogy túlegyünk a temetésen, és a test ne bomoljon tovább.

Az Isten megsegített minket, szép temetés volt /szabadtéri a fák alatt/ csak néha néha egy kis szellő megcsapta az orromat, de én közvetlen a koporsó mellett álltam.

Nem akarom annyiban hagyni a dolgot. Mit csináljak? A ravatalozó a helyi önkormányzathoz tartozó, közhasznú társasághoz tartozik.

Kinél tegyek és hogyan feljelentést? És még egy kérdés, hány fokon kell egy ravatalozóban tárolni a halottakat?


2010. júl. 12. 14:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Én biztos csinálnék egy kisebb botrányt, annál is inkább. mert a hűtésért fizetni kell. Akkor mit fizettettek ki veled? Mondjuk ez se semmi:


http://www.youtube.com/watch?v=4NPAHChkBqo

2010. júl. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
halott testet 4 fokon hűtik!!! ha ennél alacsonyabb hőmérsékleten hűtik halottat akkor a ravatalozás közben elkezd izadni stb. ennél jobban nem szokták hűteni. olvas utána de én onnan tudom fater egy temetkezési cégnél dolgozott régen. szerintem pedig nem éri meg annyit utánna járni mert lehet jöbb pénzedbe lesz az utánajárás mint amennyit kapni fogsz. egyébként mennyi ideje nem volt eltemetve? mert még ha egy napig sincs hűtve akkor se szabadhatna annyira büdösnek lenni.
2013. márc. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!