Geocaching jelszó?

Figyelt kérdés

Csak a geocaching.hu oldalon beregisztrált ládákat kell jelszóval igazolni? A geocaching.com oldalon nem kell jelszó? Megtaláltam egy olyan ládát, amely mindkét oldalra be van regisztrálva, csak az nem volt egészen világos, hogy miért nem kell jelszó a .com-os oldalra. Azon az oldalon gyakorlatilag bármelyikre tudom azt mondani ezek szerint, hogy "megtaláltam"?

Meg egy olyan kérdésem lenne még, hogy ha ugyanaz a láda be van jelentve mindkét oldalra, miért nem ugyanazt a rövid nevet kapják? (Pl. GCxxxx valami)



2019. szept. 3. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A geocaching.hu és a geocaching.com két teljesen más játék, bár a lényegük - túrázás, ládakeresés - ugyanaz. Valóban, a .com-os ládák logolásához nem kell jelszó, bármelyik ládát be tudod jelenteni megtaláltként, szemben a .hu-s játékkal.


A név azért más, mert a .hu-n a rejtő ad a saját ládájának valamilyen “beszédes” nevet (pl. az én Látrányi Puszta Természetvédelmi Terület ládám rövid neve GCLATT), ezzel szemben a .com-os oldal automatikusan generál egy nevet a ládának, amit nem tud módosítani a rejtő. Így tehát egy mindkét oldalra regisztrált ládának magától értetődően kétféle neve van. Jó ládázást! :)

2019. szept. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, így már teljesen világos! :)


Köszönöm szépen!

2019. szept. 5. 00:19
 3/4 Alex Fly ***** válasza:
100%
Kiegészítés: a .hu oldalon a jelszóval igazolod a megtalálást; a .com oldalán nem szükséges jelszó, hiszen ott a ládában a logbook amit amúgy is kitöltesz a megtaláláskor, így ez igazolja, hogy valóban ott voltál...
2019. szept. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. szept. 7. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!