Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Egyéb kérdések

A kérdés

Hogy tud egy betonstég hajóstul csak úgy megjelenni, majd eltűnni?

Konkrétan a rég elhagyatott Ganz hajógyár melletti érdekes jelenségről kérdeznék.

Egy 2015ös képet nézve, a hajónak és a stégnek egyáltalán semmi nyoma. Idén többször is jártam arrafelé, magára a stégre is lementem, ugyanakkor a legutóbbi alkalom folytán felfigyeltem arra, hogy az egész köddé vált.

Valaki tud erről valamit? Egyáltalán hogyan került oda az a hajó, és most miért tűnt el?

szept. 3. 23:28  Privát üzenet  

A válaszok
Ha hajoroncsrol van szó, lehetett 2015ben egy vizallas ami teljesen ellepte igy nem lathattas. A mostani eset szinten köthető ehhez.. De elofordulhat, hogy elbontották, de ezt kétlem.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont szept. 3. 23:55 Privát üzenet
Na jó-jó, de milyen hajóról van szó? Milyen stégről? A hajókat nagyon könnyű mozgatni más hajókkal, illetve saját maguk is képesek mozogni. Egy-egy nagyobb hajó akár órák alatt is eltűnhet egy helyszínről a Dunán! :)

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont szept. 6. 20:25 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Leszedtem facebookról a képet, ez talán egyszerűbb, mintha megpróbálnám elmagyarázni. :D

[link]

Egyébként egy roncs az a hajó, ablakok betörve, műszerek kiszedve...

Nem hinném, hogy a vízállás el tudná lepni. Mármint, amikor odamentem, egyszer simán át lehetett lépni a stégre, máskor meg mintha sokkal lejjebb lett volna. Szóval mintha vízállással együtt mozogna.

# 3/5Időpont szept. 6. 22:11 Privát üzenet
TappancsMancs nevű felhasználó válasza:

Miből tudhatjuk, hogy a két hely azonos hely? Mivel a felvételek máshonnan készültek.

Miből tudhatjuk, hogy a ráírt dátumok valódiak?

Először ezt kellene tisztázni.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont szept. 8. 15:19 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Az nem kérdés, hogy a 'két' hely ugyanaz-e, mint mondtam, jártam már ott, ismerem. Csak az míg az egyik a hídról készült, a másik a túloldalról.

Az évszámokat viszont nem tudom, hogy valódiak-e, de nem is számít, hiszen a saját szememmel is láttam a hajót, és azt is, hogy legutóbb nem volt ott, se a stég. Csak nincs róla képem, ezért ezt mutattam.

Arról meg, hogy ezelőtt négy évvel ott volt-e a hajó, arról nincs információm, de feltételezzük, hogy igazi a dátum. (már miért ne lenne az?)

# 5/5Időpont szept. 8. 19:54 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan fognak megjelenni a game of thrones season 8 részei? Oké, hogy ápr.15-ben jön az első rész, de a többi rész, mikor?
Temetésre miben illik megjelenni?
Szerintetek ballagáson illik így megjelenni?
Mikor kezdtek el olyan tanult orvosok is megjelenni, akik nem voltak papok, vagy szerzetesek, és az egyháztól is kevésbé függtek, és nem végezték ki őket, hanem elismerték a cselekedetüket?
Mibe illik egy előadáson megjelenni? Farmerba is lehet?
Ariana Grande Baby i c. klippje mikor fog megjelenni?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!