Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy tud egy betonstég hajóstu...

Hogy tud egy betonstég hajóstul csak úgy megjelenni, majd eltűnni?

Figyelt kérdés

Konkrétan a rég elhagyatott Ganz hajógyár melletti érdekes jelenségről kérdeznék.

Egy 2015ös képet nézve, a hajónak és a stégnek egyáltalán semmi nyoma. Idén többször is jártam arrafelé, magára a stégre is lementem, ugyanakkor a legutóbbi alkalom folytán felfigyeltem arra, hogy az egész köddé vált.

Valaki tud erről valamit? Egyáltalán hogyan került oda az a hajó, és most miért tűnt el?


2019. szept. 3. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha hajoroncsrol van szó, lehetett 2015ben egy vizallas ami teljesen ellepte igy nem lathattas. A mostani eset szinten köthető ehhez.. De elofordulhat, hogy elbontották, de ezt kétlem.
2019. szept. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Na jó-jó, de milyen hajóról van szó? Milyen stégről? A hajókat nagyon könnyű mozgatni más hajókkal, illetve saját maguk is képesek mozogni. Egy-egy nagyobb hajó akár órák alatt is eltűnhet egy helyszínről a Dunán! :)
2019. szept. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Leszedtem facebookról a képet, ez talán egyszerűbb, mintha megpróbálnám elmagyarázni. :D

[link]

Egyébként egy roncs az a hajó, ablakok betörve, műszerek kiszedve...

Nem hinném, hogy a vízállás el tudná lepni. Mármint, amikor odamentem, egyszer simán át lehetett lépni a stégre, máskor meg mintha sokkal lejjebb lett volna. Szóval mintha vízállással együtt mozogna.

2019. szept. 6. 22:11
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:

Miből tudhatjuk, hogy a két hely azonos hely? Mivel a felvételek máshonnan készültek.


Miből tudhatjuk, hogy a ráírt dátumok valódiak?


Először ezt kellene tisztázni.

2019. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az nem kérdés, hogy a 'két' hely ugyanaz-e, mint mondtam, jártam már ott, ismerem. Csak az míg az egyik a hídról készült, a másik a túloldalról.

Az évszámokat viszont nem tudom, hogy valódiak-e, de nem is számít, hiszen a saját szememmel is láttam a hajót, és azt is, hogy legutóbb nem volt ott, se a stég. Csak nincs róla képem, ezért ezt mutattam.

Arról meg, hogy ezelőtt négy évvel ott volt-e a hajó, arról nincs információm, de feltételezzük, hogy igazi a dátum. (már miért ne lenne az?)

2019. szept. 8. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!