Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Más is érzett mát ilyet a...

Más is érzett mát ilyet a (politikai értelemben vett) Kelet-Európa iránt?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem kelet európát. Van egy egyfajta stílusa hangulata az összes itt lévő országnak. Lehet nem itt élnek a legboldogabb emberek, nem vagyunk gazdasági nagyhatalmak, de valahogy sokkal jobban szeretem ezeket az országokat nem tudom miért. Szeretem Kijevet, Budapestet, Miskolc környékét és Eger környékét, Belgrádot, Moszkvát, Varsót, egész Horvátországot és Csehországot, és mikor Ausztriába voltam valahogy nem éreztem ilyen különleges érzést.. Csak azt tapasztaltam hogy rendezettebb a közterület meg hogy gazdagabbak az emberek. De nagyon unalmas volt az egész. Valahogy túl csendes az egész. És valahogy szerintem a mentalitásunkkal sincsenek nagy gondok.. Egyedul talán az irigység az egyetlen ami rossz.

2019. szept. 7. 12:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Én a következőket vettem észre elsősorban Budapestet tekintve (lehet, hogy tévedek):

- a tisztasággal még mindig gondok vannak

- a negatív beállítódottságot is erősen érezni vélem az emberek között

- régibb épületek köz- és lakóépületek nagy számmal vannak (de nem ám felújítva, mint Nyugaton, pl. [ [link] ezért talán lepusztultabban autentikusabbnak tűnik (akár a New York palota mögött a belvárosban, akár a Csepel-szigeten) -> kb. majdnem mindegyik nagy közintézményi épület 1850-1920 között épült (országház, paloták, szállodák, múzeumok, minisztériumi épületek, vásárcsarnokok, pályaudvarok, egyetemek, hidak, Kőbányai üzemek) + részben még régebbi templomok, zsinagógák, egykorú temetők díszes, de ugyancsak 90%-ban lerobbant síremlékekkel ( https://www.youtube.com/watch?v=A5zC8_c5Fuw) + vár

- 30-40 évvel ezelőtt kialakított Ikarus buszok

- 40-50 évvel ezelőtt kialakított villanymozdonyok, részben még régebbi dízelmozdonyok nagy számmal

- régi vasúti teherkocsik csikorgása Ferenc városi rendező pályaudvarnál


Talán elmaradt a fejlődés (pedig a Monarchia alatt bizonyos iparágakban még fejlettebb is volt Magyarország, mint a Nyugat), de mivel nagyobb a történelmi maradványa, talán pont attól különleges.

2019. szept. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!