Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Michael Jackson 2009 THIS IS...

Michael Jackson 2009 THIS IS IT-ben, Billie Jean playback volt?

Figyelt kérdés

Szerintem igen, de sokan azt írják hogy nem.

"People always told me be careful of what you do

And don't go around breaking young girls' hearts"

főleg ebből a részből gondolom, hiszen ez a sor kétszer hangzik el és teljesen egyforma.


Illetve még a This is it próbákon mik tűnnek playbacknek, vagy mi az amik élők voltak szerintetek?

Szerintem egyik sem volt teljesen élő.



2019. szept. 8. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
MJJ FOREVER! Zenetanárként és fanként mondom, playback volt.
2019. szept. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
This is it próbán volt olyan előadása ami közel 100%-ban élő volt? Gondolom az Earth song sem volt az. Ha jól tudom, akkor az 50 koncertet mindet élőben adta volna elő... vannak kétségeim.. viszont mindemellett imádom, tudom hogy tehetséges, csak régóta keresem az utolsó éveiből a teljes élő énekeket, Jackson 5 zenék is javarészt playbackek voltak szerintem a végén..
2019. szept. 8. 20:19
 3/9 anonim válasza:
2019. szept. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
2019. szept. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Maga a próba és a film két különböző dolog.


Mivel nem voltam ott személyesen- valószínűleg más sem innen-, így azt megmondani, hogy az aznapi próba során, ami a filmben is látható playback volt-e vagy nem, nem tudjuk.

Az viszont biztos, hogy a filmben "dubbed" azaz a hangsávot utólag tették a mozgókép alá, de, hogy valóban ott akkor az ment-e, nem tudni.


A filmben nagyrészt mindegyik dubbed volt. A J5 medley és a Black or White végig az adott napi élő mikrofon hanganyagot tartalmazta.

2019. okt. 2. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Kérdező, kérdezném hogy melyik énekes nem nyomott már le 1-2 dalt playbackről? Nem mindig lehetnek toppon az énekesek sem, ők is csak emberek.
2019. dec. 20. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Érhető ha pár dalt playbackelnek, de Michaelnél hiányolom hogy az Earth songot, You are not alonet, Heal the worldöt, stb.. szinte soha nem adta elő élőben.

Ez a This is it Billie Jean próba pedig hangilag elég gyenge, ezért nem érettem hogy ha playback akkor miért ilyen gyenge :D

2019. dec. 21. 14:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg élőben énekelt a próbákon (bár többször is elmondta, hogy nem engedi ki a hangját, de ez a Dangerous Turnés próbákon is hallatszik, de ha egy igazán jó próbát akarsz onnan, akkor a Rock With You-t hallgasd meg, ami végül a turnén már nem hangzott el, csak elpróbálták, valamint a Remember The Time is ilyen). Gondolom utólag összevágták a jeleneteket, hiszen a legtöbb dal esetében nem egy alkalom próbái láthatóak a filmben, így a hang vagy az egyik próba hangja, vagy ahogy írták fentebb, utólag alátettek egyet.

A Human Nature például gyönyörű a filmben.

2021. ápr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az Earth Songot és a YANA-t csak a HIStory Turnén adta elő, ami viszont a betegsége miatt majdnem végig playback volt. A Heal The World meg az utolsó előtti dal volt mind a HIStory, mind a Dangerous Turnén, valószínűleg ez lehetett az oka annak, hogy playback, de a legvégén már ott is élőben énekelt.

A 96-os prágai koncerten amúgy hamarabb kikapcsolták a playbacket a YANA alatt és ott a hosszú részt nem is énekelte el, YouTube-n meg tudod hallgatni. Bruneiben pedig 96-ban (nem a turnén, hanem a szultán szülinapi koncertjén) az utolsó dal volt az Earth Song és akkor a legvégén volt egy rövidke ének, ami élő volt.


A Billie Jean amúgy mindig élő volt a HIStory Turné előtt, a szülinapi Brunei koncerten is, utána viszont kb. a moonwalk után lett csak élő vokál, előtte playback. Ahogy a YANA vége is élő volt a hosszú hang után.

Heal The Worldről van egy rövid részlet, amikor a Bahamákon énekli, de az nem koncert keretein belül történt, na az élő. Egyébként a Will You Be There is lassú szám és az se volt soha teljesen élő a Dangerous Turnén, csak a legvégén a beszédes rész.


(Ami még érdekes, hogy a Bad Turnén a Smooth Criminalt és a The Way You Make Me Feelt playbackelte, de elvileg az amerikai szakasz elején volt, hogy élő volt. Ha rákeresel, akkor találsz mind a két dalról hangfelvételt a YT-on, az 1988-as Madison Square Gardenbeli, NYC-i koncertről. Na ott mind a két dal végig élő volt.)

2021. ápr. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!