Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, mit érezhetett...

Mit gondoltok, mit érezhetett Poszeidón amikor Zeusz megtiltotta hogy az istenek kapcsolatot tartsanak a gyermekeikkel?

Figyelt kérdés

2017. jún. 3. 14:54
 1/10 anonim válasza:
100%

Szerintem először dühöt. Elvégre Zeusz a legfiatalabb testvére a születésük szerint (tekintsünk el a lenyelés és felöklendezés sorrendjétől). Tulajdonképpen a saját kisöccse szabályozza és parancsolgat neki, ez biztos alapból nem hagyott benne jó érzést, de még a családi életébe is beleszól, holott előbb a sajátját kéne rendbe tennie és nem halandókat elcsábítania a felesége mellett. Komolyan egy ilyen akar neki utasításokat adni?

Végül pedig beletörődést és szomorúságot: nem véletlenül Zeusz a főisten, ő a legerősebb, tenni nem tud ellene. Ha Poszeidón "tökös volt", akkor lázadozhatott azzal, hogy elváltoztatott alakkal találkozik a gyerekeivel, de őszintén megmondom, hogy rég tanultam az ókori görög istenekről, nem tudom mit tett.

2017. jún. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Ugy latom egy igazi tortenelem rajongoval van itt dolgunk a gyakorin :)
2017. jún. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja☺
2017. jún. 3. 15:33
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Vagy csak túl sok Rick Riordant olvasott valaki... :P
2017. jún. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Abból nekem sosem elég.
2017. jún. 3. 15:45
 6/10 anonim ***** válasza:
merevedést
2017. jún. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Először biztos dühöt érzet de később tudta hogy ez a helyes döntés. Még ha nem is szereti a dolgot.


De viszont az egésszel csak az a gond,hogy ugyan a filmben Percy miatt tiltotta meg Zeusz hogy az isteneknek nem tarthatják a kapcsolatot a gyermekeikkel. De a könyvben(amit tekints a valóságnak) elvileg a sors nővérek vagy egy magasabb rendű halhatatlan tiltotta meg. Ez már akkor is így volt amikor Dionüszosz megszületett. Mert ugye ő technikailag félisten volt aki meg kapta az isteni státuszt.(amennyire én tudom.)Bár ő a legfeleslegesebb olimposzi isten.

Ezek az ősi törvények. Ide tartozik az előbb emlitett nem érhetnek a más szimbolumához dolog is.

És nem azért tiltotta meg a látogatást mert Poszeidón törödőtt Percyvel. Hanem azért meg Poszeidón elhanyagolta a munkáját mint isten. És ezért el kezdett halandóvá változni. Ami a könyvet tekintve nagy hülyeség.

2017. jún. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Az első válaszolónak:

Először is Kronosz és Rhea 6 gyereke közül Zeusz a leggyengébb.

Hesztia az első, aztán Poszeidón, Hádész, Demeter, Héra és aztán Zeusz vagy Zeusz és aztán Héra.

Csak azért lett ő a király mert az első Titán háború után a testvérei őt szavazták meg királynak. Akkoriban nem volt ilyen p.ö.c.s. hanem igazságos és jó király volt.

A másik dolog meg attól hogy egy isten/istennő meg változtatja a kinézetét attól még a többi isten érzékeli a kisugárzását.


Nem biztos hogy minden így van a "valós mitológiában" is. De Rick Riordan által kitalált világban így történtek a dolgok.

2017. jún. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Valszeg jól fejbe akarta vágni.
2018. máj. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsó: Igazad lehet.:D
2018. máj. 2. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!