Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha az SJW-k foggal-körömmel...

Ha az SJW-k foggal-körömmel harcolnak azért hogy semleges nevű legyen minden foglalkozásnév, akkor a magyar “óvónőt” meg a “védőnőt” miért nem változtatták még át “óvóemberré” meg “védőemberré”?

Figyelt kérdés
Aki marslakónak vagy rókának vallja magát emberi testben ragadva, akkor meg ők sírnának hogy ez diszkrimináció ellenük?

2019. szept. 10. 21:19
 1/7 A kérdező kommentje:

Nem beszélve rólunk, fehér férfiakról, akik közül lehet emiatt nem mernek óvóemberi pályát választani, tiszta igazságtalanság, boo-hoo


Megyek iszok egy szójatejes pumpkin spice frappucchino-t egy szelet tofuval meg chia pudinggal, összekucorodok és siránkozom egy jót meg hibáztatom a pátriárka rendszert ami elnyom minket

2019. szept. 10. 21:29
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Ezek nem SJW-k, Kérdező, hanem egyszerűen feltűnési viszketegségben szenvedő botrányhősök meg trollnokok, akik már nem tudnak mit kitalálni unalmukban, kell nekik egy mumus amit anyázhatnak.

A komolyabb problémák mellett egyik se áll ki,csak ilyen piszlicsáré kis ügyekkel ("hogyan adjunk unisex nevet egy foglalkozásnak") tudnak foglalkozni.

2019. szept. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
71%
A kérdés hangneméből ítélve nyilván nincs sok értelme válaszolni, de természetesen már más a hivatalos megnevezésük: óvodapedagógusnak hívják a szakmát.
2019. szept. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom mi az SJW (most így futólag ránéztem), de ja, óvódapedagógus és óvódai dajka is lehet férfi, ha erre vonatkozott a kérdésed. És eddig is voltak óvóbácsik, de olyan férfi állandó óvódai alkalmazottak is, akik bár nem egy-egy ovis csoporthoz tartoznak, de aktívan részt vesznek az óvódai életben, pl. közös sportolásban vagy kertészkedèsben.

Talán védőnő is lehetne férfi, de tudod ez olyan lenne, mintha egy anonim alkoholista csoportban olyan társat kapna valaki, aki teljesen abszcinens volt egész életében. Nem annyira a nem határozza meg ezt a szakmát, inkább a közös "élmény". De talán egy szülész-nőgyógyász, aki rengeteg terhességet és szülést kísért végig, alkalmas lehetne védőnői feladatok ellátására is. Úgy tudom hiányszakma, úgyhogy nem hiszem hogy visszautasítanák a férfiak jelentkezését.

A marslakós-rókás részt nem igazán értem, de természetesen jogod van üregben élni meg ehhez hasonlók.

2019. szept. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

A SJW alapesetben olyan ember, aki fellép a társadalmi igazságtalanságok ellen. Tevőlegesen, eszközökkel, eréllyel is akár.

Ezek nem SJW-k, hanem csak beteges, kínos önszenvelgők, akik érdekből vagy hangulatkeltésből feszengenek egy sort jelentéktelen, illogikus problémákon, mert a jelentősebbekbe már beletörne a bicskájuk.

2019. szept. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én óvónőnek tanulok. Az óvodai csoportban van óvóbácsi. Ő nem hallgató, ott dolgozik. A gyerekek imádják. Mást sem hallani csak, hogy óvóbácsiiiii..:)

Szóval le írom ide, hogy fiúk nyugodtan választhatjátok a szakmát, mert a gyerekek nagyon örülnének neki.


Viszont a fizetés nagyon gáz.

2019. szept. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6: Minden elismerésem annak a férfinak, aki ezt a szakmát választja 😄

Ha én óvóbácsi lennék, akkor ilyen Arnold Schwarzenegger-módban reguláznám meg a kicsiket


,,You're not gonna have your mommies run behind you anymore to wipe your little tushies! OH NO! It's time now to turn this MUSH into MUSCLES!


No more "Mr. Kimble, I have to go to the bathroom", NOTHING!

THERE IS NO BATHROOM!!!!!!!!"

2019. szept. 11. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!